Základní informace

Superial

V systému Superial vyrábíme nejen standardní okna a dveře, ale také okna vyklápěcí a otevíraná směrem ven. K dispozici je i verze se skrytým křídlem. Jedná se o jeden z nejuniverzálnějších systémů v naší nabídce.

2 těsnění

3 komory

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • systém s tepelnou přepážkou,
 • hloubka okenního rámu – 75 mm,
 • hloubka okenního křídla – 84 mm,
 • hloubka dveřního rámu – 75 mm,
 • hloubka dveřního křídla – 75 mm,
 • zasklívání sadami se šířkou od 14 do 61 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • tříkomorová konstrukce profilů,
 • možnost ohýbání profilů,
 • odvod vlhkosti ve dvou variantách – tradiční a skrytý,
 • zasklívací lišty – pravoúhlé nebo zaoblené,
 • dostupné podsystémy – Superial OUT a Superial US,
 • možnost navrhnout jednokřídlé a dvoukřídlé balkonové dveře s nízkým prahem,
 • systém je k dispozici ve verzích se zesílenou tepelnou izolací – Superial (i) a Superial (i+).

*Standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

BAREVNOST

Barvy nejen zdůrazňují tvar hliníkových výrobků, ale také jim dodávají osobitý ráz a neopakovatelnou estetiku.

Všechny hliníkové systémy z naší nabídky jsou k dispozici ve dvou barevných vzornících – RAL a DECORAL. Nabízíme i eloxované výrobky. Tak široká nabídka umožňuje, že bez problému přizpůsobíte barvu oken výbavě interiéru i fasádě.

RAL

Základní barevný vzorník. Profily mohou mít jednu ze 213 hladkých barev nebo barev se strukturou písku a metalických barev.

DECORAL

Vzorník barev imitace dřeva. Hliníkové výrobky z naší nabídky mohou mít následující barvy: zlatý dub, ořech, mahagon, bahenní dub, buk, borovice, třešeň, siena PL, siena rosso, winchester, zlatá třešeň.

KONSTRUKCE

Systém Superial se díky své konstrukci ideálně hodí pro výrobu oken, venkovních vitrín, křídlových oken, křídlových vyklápěcích oken, vyklápěcích oken, posuvných oken s vyklápěním a také dveří otevíraných směrem dovnitř, založených na modifikovaném okenním křídle. Okna vyrobená na základě právě tohoto systému lze využít i při vytváření fasádových systémů.

Superial má velice dobré tepelně izolační parametry. Vše díky speciálním tepelným vložkám, které jsou umístěny mezi tepelnými přepážkami a kolem skla. Konstrukce profilů nabízí rovněž obrovské možnosti ohledně zasklívání. Umožňuje používat jednokomorové sady, dvoukomorové sady, akustická a nerozbitná skla.

Systém nachází využití jak v bytovém stavebnictví, tak ve veřejných budovách. K dispozici ve verzích se zesílenou tepelnou izolací – Superial (i) a Superial (i+).

Superial OUT

Systém Superial OUT je určen především pro projektování vyklápěcích oken a oken otevíraných ven. Je plně kompatibilní s okenním systémem Superial (stejné díly systému: spojky, těsnění, zasklívací lišty). Ve verzi OUT je ale povrch rámu i křídla slícován zevnitř.

Otočná okna postavená na základě Superial OUT mohou být vybavena dvěma druhy pantů: otočnými nebo nůžkovými. Používané kování umožňuje vyklopení křídla ven dolů nebo nahoru. Je možné navrhnout a vyrobit i okna otevíraná směrem dovnitř.

V systému Superial OUT lze okna zabudovat do vitrín. Toto je možné díky použití reverzního profilu.

Maximální rozměry a váha konstrukce v systému Superial OUT:

vyklápěcí okna – minimální šířka a výška křídla 500 mm, maximální šířka a výška křídla 2 000 mm a maximální váha křídla 100 kg pro vyklápěcí okna,

křídlová okna – minimální šířka a výška křídla 500 mm, maximální šířka křídla 1 500 mm, výška křídla 3 000 mm a maximální váha křídla 120 kg pro křídlová okna.

Systém Superial OUT je k dispozici ve verzi se zesílenou tepelnou izolací. Konstrukce může mít doplňkové zateplení po obvodu na místě, kde přiléhá sklo k profilu, a verze Superial OUT (i+) může mít navíc zateplení mezi tepelnými přepážkami.

Superial US

Superial US je tříkomorový okenní systém s tepelnou izolací, určený pro vytváření konstrukcí oken se skrytým, zvenčí neviditelným křídlem. Systém je charakteristický speciálně navrženým tvarem rámu, za kterým se skrývá celá výška profilu křídla. Toto řešení si návrháři mimořádně oblíbili. Díky němu vypadají otevírací i pevná okna zvenčí zcela stejně.

Dostupná je varianta balkonových dveří s nízkým prahem (jednokřídlých, dvoukřídlých, pravoúhlých). Zvýšení tepelně izolačních parametrů je dosaženo použitím těsnění ACRS461.

Systém Superial US je nabízen ve verzi se zesílenou tepelnou izolací – k dispozici je varianta s doplňkovým zateplením po obvodu na místě, kde sklo přiléhá k profilu.