Specializujeme se na opravy žaluzií a rolet, venkovních i interiérových.

Oprava žaluzií a rolet

Oprava interiérových žaluzií 

Naše služby v rámci opravy interiérových žaluzií a rolet zahrnují výměnu  plastových komponentů, řetízků, utrženého silonu, aretačních kolíčků, vlasce, krytek a plastových převodových mechanismů. V případě rozbití texband (vodící látky) se nevyplatí  žaluzii opravovat, lépe je rovnou pořídit novou. Pro seřízení elektrických rolet je potřeba elektrikář, specialista na slaboproud. Po konzultaci a nacenění tyto opravy také zajišťujeme.

U vertikálních žaluzií je konstrukce uchycena ve většině případů do stropu nebo podobného kotevního systému. Provádíme opravy nebo výměny ovládacích lišt, výměny závaží a dodání nového spojovacího řetízku. 

U horizontálních žaluzií  je nosným prvkem lišta žaluzie. U té většinou přestane fungovat  její ovládání, ať jde o posouvání nebo nastavení. V lamelách žaluzií jsou pro jejich napnutí umístěna závaží spojená plastovým řetízkem. Problémem je sluneční záření, které plastový řetízek nahřeje a ten se běžným používáním rozpadne. Konstrukce žaluzie je přišroubována v zasklívacích lištách okna. V této konstrukci je převodový mechanismus, který ovládá naklápění lamel a jejich výškovou korekci, tu zaručuje řetízek. Řetízek se ve většině případů přetrhne a vypadne z ovládání. Tento mechanismus se nejčastěji opotřebuje, jelikož je z plastu. Při servisu oken je to nejčastější jev. Ze samotné konstrukce vedou dva tzv. vlasce a ty drží žaluzii blízko u skla, aby propustila co nejméně světla.

Oprava venkovních rolet a venkovních žaluzií

Realizujeme opravy venkovních rolet a žaluzií ovládaných ručně nebo elektricky. Nejčastější je výměna tkalounu a jejich navijáku, proto doporučujeme preventivní výměny. Velmi často dochází k přetržení tkalounu a oprava spadlé rolety je mnohonásobně dražší. Tyto opravy jsme schopni provádět i ve výškách běžně nepřístupných. Je nutná konzultace předem či prohlídka abychom měli připravenou veškerou techniku (např.plošinu, dlouhý žebřík) potřebnou k opravě.