Základní informace

S 9000

Nejlepší statika, možnost výroby větších konstrukcí bez nutnosti montáže příček, zasklívání pomocí technologie STV, lakování profilů pomocí technologie acrylcolor – to jsou pouze některé z výjimečných vlastností systému S 9000.

0,87 

Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)

6 komor

3 těsnění

STV

inovační technologie lepení skel

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • profil třídy B,
 • šestikomorový profil,
 • stavební hloubka 82,5 mm,
 • uzavřený ocelový profil v rámu ve standardním provedení,
 • systém se 3 těsněními,
 • možnost výroby jak oken, tak dveří,
 • svar V-Perfect ve standardním provedení,
 • možnost použití pohyblivého sloupku,
 • hliníková klika ve standardním provedení,
 • zasklívaní pomocí technologie STV pouze pro okna,
 • zasklívání sestavami 26–54 mm (zasklívání pomocí technologie STV),
 • zasklívání sestavami 23–52 mm (zasklívání pomocí standardní technologie),
 • zasklívací sestava 48 mm 4/18/4/18/4 ve standardním provedení*,
 • 6 bezpečnostních trnů na křídlo ve standardním provedení jako ochrana před vloupáním,
 • možnost lakování povrchu profilů technologií acrylcolor**

*Standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

**Barva je pouze z vnější strany, z vnitřní strany zůstává profil bílý.

BEZPEČNOST

Bezpečnost oken vyrobených ze systému S 9000 zajišťuje kování. Standardně jsou okna vybavena kováním Maco Multi-Matic, které je doplněno šesti bezpečnostními trny proti vysazení na křídlo (OS okno minimálního rozměru 1 000 x 1 100 mm). Jako jedni z mála výrobců standardně vybavujeme všechna kování otvíravě-sklopných oken blokací chybné polohy kliky. Tato blokace je integrována se zvedačem křídla.

Volitelně je možné doplnit kování přídavnými bezpečnostními trny proti vysazení křídla, klikou s klíčem, klikou s tlačítkem, rozpínacími kontakty nebo bezpečnostní smyčkou ve skle.

Je třeba zdůraznit, že technologie suchého lepení skla k polodrážce křídla (STV) má velký vliv na bezpečnost oken. Vysazení skla je tím velmi ztíženo.

ENERGETICKÁ ÚSPORA

Roste počet zákazníků, kteří hledají energeticky úsporné otvorové výplně, jež jim umožní uchovat v zimě teplo uvnitř budovy a v létě zabrání, aby se místnosti přehřívaly. Ideálním řešením se zdají být otvorové výplně vyrobené ze systému S 9000.


Tento systém nabízí široké možnosti. Jeho stavební hloubka umožňuje zasklívání sestavami do tloušťky 54 mm (zasklívání metodou STV) nebo 52 mm (zasklívání tradiční metodou). Našim zákazníkům už ve standardním provedení nabízíme teplou zasklívací sestavu tloušťky 48 mm (4/18/4/18/4). Těm, kdo požadují velmi vysoké tepelněizolační parametry, doporučujeme vybavit okna širší zasklívací sestavou s až čtyřmi skly a teplým distančním rámečkem. Takto vyrobené okno dosahuje bez jakýchkoliv problémů součinitele tepelného prostupu, který je požadován u oken pro pasivní stavby.

ESTETIKA

Okna se velmi často stávají ozdobou fasády nebo interiéru budovy. Našim zákazníkům nabízíme několik možností, díky nimž budou jejich okna moci být neopakovatelná.

Základní nabídku představuje volba barvy a struktury lamina. Máme k dispozici širokou paletu barev a dnešní technologie nám umožňuje laminování z jedné nebo z obou stran a také ve dvoubarevném provedení.

Nabízíme také lakování technologií acrylcolor. Jedná se o inovační technologii, která nejenže umožňuje opatřit otvorové výplně neobvyklou barvou, ale především si tato barva dlouhá léta uchová svůj vzhled. V tomto případě je totiž PVC spojeno s akrylovým sklem tak, že tvoří jeden celek, který nelze rozdělit. Takto získaná barva tím pádem nestárne a neloupe se. Profily lakované technologií acrylcolor jsou také odolnější proti poškození, poškrábání a snáze se udržují. Našim zákazníkům můžeme nabídnout, aby si vybrali z více než deseti barev pro nalakování profilů.

Barva ale není všechno. Už ve standardním provedení jsou okna vyráběná ze systému S 9000 svařována pomocí technologie V-Perfect. To nám umožňuje odevzdávat zákazníkům precizně vyrobené truhlářské výrobky, protože ve spojích nevytéká přebytečný materiál, díky čemuž rohy oken vypadají velmi pěkně. Spoj profilů je prakticky neviditelný a z vnitřní strany je dokonale vyčištěn.

TECHNOLOGIE

Barevná okna na celý život? Je to možné! To všechno díky inovativní metodě lakování profilů technologií acrylcolor. Už při výrobě okenních profilů jsou tyto spojovány s tekutým akrylovým sklem tak, že je nelze oddělit. Tvoří hladký a rovnoměrný povrch. Za zmínku stojí skutečnost, že akrylové sklo je nejodolnější umělou hmotou na světě. Povrch odráží sluneční záření a neloupe se, je bezúdržbový a barva profilů se nemění ani po více než deseti letech.


V naší nabídce máme přes deset barev, kterými mohou být profily S 9000 lakovány. Profily jsou ale lakovány pouze z jedné strany. Zvolená barva je viditelná vždy z vnější strany. Z vnitřní strany jsou okna nebo dveře vždy bílé.

Druhou inovativní technologií, kterou používáme při výrobě otvorových výplní ze sytému S 9000, je technologie suchého lepení STV. V tomto případě je sklo lepeno k polodrážce křídla. Technologie STV umožňuje zasklívat křídla výšky do 2,5 m bez nutnosti použít jakoukoliv příčku. Tato technologie totiž zlepšuje statiku. Kromě toho způsobuje, že výrobky získávají dokonalé tepelněizolační vlastnosti. Je třeba zdůraznit, že výměna skla je – v případě nutnosti – velmi jednoduchá. Stačí vyříznout staré sklo a nalepit nové. Technologií STV standardně zasklíváme okenní křídla.