Základní informace

MB-86

Systém MB-86 je systém doporučený pro energeticky úsporné stavby. Vytváří velké konstrukční možnosti. Je robustní, odolný a je vynikající tepelný a akustický izolátor. Jeho použití umožní vyrobit dveře s výškou až 3 metry.

0,90

pro Ug=0.5

2 těsnění

3 komory

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • hloubka rámu (dveře/okno) – 77 mm,
 • hloubka křídla (dveře/okno) – 77 mm / 86 mm,
 • tloušťka zasklení v okně – zárubeň od 13,5 do 58,5 mm,
 • tloušťka zasklení ve dveřích – od 13,5 do 58,5 mm,
 • standardní zasklení je 4th/16Ar/4/16Ar/4th [Ug=0,6]*,
 • maximální rozměry okna – H do 2400 mm, L do 1700 mm,
 • maximální hmotnost křídla (dveře/okno) – 200/150 kg,
 • s použitím systému mohou být vyrobeny hliníkové dveře Despiro,
 • systém s tepelnou izolací,
 • možnost použití dodatečného izolátoru – verze SI nebo Aero,
 • možnost výroby konstrukce se skrytým křídlem,
 • k výběru – jednokomorové nebo dvoukomorové zasklení,
 • možnost nalakování ve formule duo-kolor,
 • možnost použití skrytého kování,
 • možnost výroby renovačních oken,
 • možnost ohýbání profilů a výroby obloukových oken (pevná zasklení),
 • možnost výroby konstrukce PSK,
 • možnost vybudovat balkon s prahem,
 • systém kompatibilní se systémem MB-77HS.

*Standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

BAREVNOST

Barvy nejenže zdůrazňují tvar hliníkových oken a dveří, ale také jim dávají jedinečný výraz a estetiku.

Všechny hliníkové systémy z naší nabídky jsou k dispozici ve dvou barevných paletách – RAL a DECORAL. Nabízíme také eloxovaná okna a dveře. Tato široká nabídka vám umožňuje snadno přizpůsobit barvu oken interiéru a fasádě.

RAL

Základní paleta barev. Profily mohou mít jednu ze 213 hladkých barev nebo barev se strukturou písku nebo kovu.

DECORAL

Paleta dřevopodobných barev. Hliníková okna a dveře z naší nabídky mohou mít tyto barvy: buk, třešeň, zlatý dub, winchester, jedle, mahagon, mahagon sapelli, ořech, ořech vein, borovice, višeň, wenge.

ELOXOVANÝ HLINÍK

Hliník po procesu eloxování získává nejen vynikající vlastnosti (odolnost proti korozi, vyšší tvrdost), ale také umožní získat jedinečné barvy. Naše nabídka barev získaných během procesu eloxování zahrnuje tyto odstíny: kartáčovaná stříbrná, kartáčovaná zlatá, kartáčovaný inox, kartáčovaná champagne, kartáčovaná olivová, kartáčovaná hnědá, kartáčovaná černá, kartáčovaná anoda inox, silně kartáčovaná anoda inox. 

MOŽNOSTI

Jeden systém, mnoho možností. Pouze pomocí systému MB-86 jsme schopni vyrobit okna, dveře, okna se skrytým křídlem, a dokonce i hliníkové dveře Despiro. Jedná se o velmi univerzální řešení, které je zárukou estetiky a odolnosti na nejvyšší úrovni. Dvousložkové centrální těsnění dokonale těsní a tepelně izoluje prostor mezi křídlem a rámem, což je další výhodou tohoto řešení.

Estetická úprava oken a dveří vyrobených na základě systému MB-86 poskytuje nejen množství barev, ve kterých mohou být obsažené (paleta RAL a dřevopodobné barvy), ale i zasklívací lišty. Jsou k dispozici ve třech variantách: Standard, Prestige i Style. Zákazníkům, kteří hledají neobvyklá řešení, také doporučujeme lakování oken a dveří ve formule duo-kolor. Profily mohou mít jinou barvu z vnější strany a jinou z vnitřní strany.

Za zmínku stojí i široké spektrum zasklení. Okna vyrobená v systému MB-86 mohou být vybavena sklem o tloušťce dokonce i 58,5 mm (rám) a 67,5 mm (křídlo). Takže v tomto případě můžete snadno bez problému aplikovat dvoukomorová skla, akustická skla a skla proti vloupání.

Okna vyrobená na základě systému MB-86 mohou být dodatečně vybavena skrytým kováním. V tomto případě je kování skryto v oblasti drážky a při zavřeném křídle je zcela neviditelné. Skryté mohou být všechny prvky, které jsou součástí kování. Kromě estetických plusů skrytého kování stojí za pozornost i jeho praktické aspekty. Uživatel získává mimo jiné možnost 3D regulace a integrované přizpůsobení šířky křídla.

IZOLACE

MB-86 patří do skupiny produktů s velmi dobrými izolačními parametry. Konstrukce jeho profilů má tři různé varianty. V závislosti na požadavcích na parametry tepelné izolace to mohou být: ST, SI a AERO. Ve verzi AERO jsou profily doplněné aerogelem, materiálem s vynikajícími vlastnostmi tepelné izolace.

Zákazníkům, kteří si cení tepelný komfort, nabízíme teplé distanční rámečky. Jsou vyrobeny z kompozitního izolačního materiálu, zlepšují izolační vlastnosti skla a snižují riziko kondenzace vodní páry. Kromě toho jsou zárukou dlouhodobé těsnosti izolačního skla a maximalizují úspory a energetické ztráty snížením tepelného mostu spojení profilu se sklem.

Okna a dveře vyrobené na základě systému MB-86 splňují nejen nejvyšší požadavky, pokud jde o tepelnou izolaci, ale také na propustnost vzduchu nebo vodotěsnost. Jsou také odolné vůči zatížení větrem. Systém je určen pro energeticky úsporné stavby.

RENOVACE

Montáž nových hliníkových oken bez potřeby demontáže starých zárubní? Je to možné! Pomocí systému MB-60 vyrábíme vysoce funkční renovační okna. Okna jsou vytvořena na základě standardních profilů, do kterých je – z jedné nebo ze dvou stran – připojena západka konzoly. Do západky jsou vloženy renovační lamely, jejichž úkolem je maskování starých zárubní. Montáž renovačních oken nevyžaduje demontáž starých zárubní. Díky tomu jsou nebezpečí poškození fasády budovy a čas strávený montáží oken zkrácené na minimum.

Specifikace:

 • hloubka rámu (dveře/okno) – 77 mm,
 • hloubka křídla (dveře/okno) – 77 mm / 86 mm,
 • tloušťka zasklení v okně – zárubeň od 13,5 do 58,5 mm,
 • tloušťka zasklení ve dveřích – od 13,5 do 58,5 mm,
 • renovační vnější lamela o délce 45, 65, 85, 105 nebo 115 mm,
 • vnitřní krycí profil o délce 20, 40, 60 mm.

DOPLŇKY

Doplňky, kterými okno vybavíme, mohou mít velký vliv na jeho vzhled a bezpečnost používání. Hliníkové profily se často používají k výstavě velkých zasklení. Ta jsou ale pro zloděje snadným cílem. Na ochranu proti vloupání je nejlepším řešením systém MB-86 opatřit jazýčkovými kontakty.

Okna lze také doplnit sklem VSG neboli bezpečnostním sklem. Sklo VSG vzniká permanentním lepením skleněných tabulí pomocí speciální fólie. Díky této metodě se sklo stává odolné proti vloupání (nelze ho rozbít) a může být použito jako konstrukční, protože i v případě rozbití sklo zůstane ve fólii.

Pro zajištění stálého přísunu čerstvého vzduchu stojí za to sáhnout po ventilátorech. Doporučujeme ventilátory Renson a hygro ventilátory z naší nabídky. Ventilátory jsou umístěny mezi profilem křídla a sklem. Hygro ventilátory jsou umístěny v rámu. Je však nutné vzít v úvahu výšku rámu, protože hygro ventilátor nelze nainstalovat do každého rámu.

Kromě standardních řešení pro okna a dveře provedené v systému MB-60 nabízíme lakované kliky a skryté kování. Skla lze také doplnit sloupky mezi skla, lepenými o šířce 25 mm.

Hliníková okna si často vybírají lidé, kteří sní o velkých zaskleních a otevřených prostorech. Prosklení tohoto typu jsou velmi atraktivní, ale v létě mohou způsobit přehřátí místnosti. Aby se tomu zabránilo, doporučujeme montáž rolet typu screen. Venkovní rolety typu screen jsou jedním z nejstylovějších způsobů, jak chránit místnosti před přehříváním. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, absorbuje a odráží velkou část slunečního světla. Díky tomu je uživatel schopen udržovat uvnitř budovy příjemnou teplotu.