Základní informace

MB-70/70 HI

Estetická a odolná okna. Systém MB-70 umožňuje vytvořit bezpečné a teplé zasklení. Dostupný ve verzi se zvýšenou tepelnou izolací (verze HI). Na základě systému vznikla také řada alternativních řešení, která vytvářejí ještě větší možnosti jeho využití.

2 těsnění

3 komory

R renovace

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • hloubka rámu (dveře/okno) – 70 mm,
 • hloubka křídla (dveře/okno) – 70 mm / 79 mm,
 • tloušťka zasklení (pevné okno / otevírací okno) – 15–51 mm / 23–60 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • maximální rozměry okna – H do 2400 mm, L do 1600 mm,
 • maximální hmotnost křídla (dveře/okno) – 120/130 kg,
 • k výběru – jednokomorové nebo dvoukomorové zasklení,
 • tříkomorová stavba profilu,
 • systém s tepelnou izolací (možnost dodatečného izolátoru – verze HI),
 • možnost výroby konstrukce se skrytým křídlem,
 • možnost nalakování ve formule duo-kolor,
 • možnost použití skrytého kování,
 • možnost výroby renovačních oken,
 • možnost ohýbání profilů a výroby obloukových oken (pevná zasklení),
 • možnost výroby konstrukce PSK.

*Standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

BAREVNOST

Barvy nejenže zdůrazňují tvar hliníkových oken a dveří, ale také jim dávají jedinečný výraz a estetiku.

Všechny hliníkové systémy z naší nabídky jsou k dispozici ve dvou barevných paletách – RAL a DECORAL. Nabízíme také eloxovaná okna a dveře. Tato široká nabídka vám umožňuje snadno přizpůsobit barvu oken interiéru a fasádě.

RAL

Základní paleta barev. Profily mohou mít jednu ze 213 hladkých barev nebo barev se strukturou písku nebo kovu.

DECORAL

Paleta dřevopodobných barev. Hliníková okna a dveře z naší nabídky mohou mít tyto barvy: buk, třešeň, zlatý dub, winchester, jedle, mahagon, mahagon sapelli, ořech, ořech vein, borovice, višeň, wenge.

ELOXOVANÝ HLINÍK

Hliník po procesu eloxování získává nejen vynikající vlastnosti (odolnost proti korozi, vyšší tvrdost), ale také umožňuje získat jedinečné barvy. Naše nabídka barev získaných během eloxování zahrnuje následující: kartáčovaná stříbrná, kartáčovaná zlatá, kartáčovaná inox, kartáčovaná champagne, kartáčovaná olivová, kartáčovaná hnědá, kartáčovaná černá, kartáčovaná anoda inox, silně kartáčovaná anoda inox. 

MOŽNOSTI

Hliníková okna vyrobená na základě systému MB-70 jsou pevná, odolná a stabilní. Můžete z nich snadno vytvořit bezpečné objemné konstrukce. Proto se úspěšně používají ve větších konstrukcích – administrativních budovách, hotelech, úřadech, bankách.

Systém umožňuje použití skleněných panelů o tloušťce 23 až 60 mm v okenních křídlech a od 15 do 51 mm v pevných oknech a dveřních křídlech. Tak široký rozsah tlouštěk výplní garantuje použití všech standardních a nestandardních skel.

Využití příležitosti, které systém MB-70 nabízí, umožňuje vytvořit otevírací okna, sklopná okna, okna otevírací i sklopná. Lze také sáhnout po řešení s pohyblivým sloupkem.

Okna vyrobená na základě systému MB-70 mají tepelné rozpěrky, což je jejich dodatečnou výhodou. Okna jsou nejen bezpečná a estetická, ale jsou také kvalitním tepelným izolátorem.

Na základě tohoto systému vzniklo také řešení s názvem MB-70 HI. Tepelná izolace rámů tohoto systému je mnohem vyšší než tepelná izolace rámů základního systému.

ŘEŠENÍ

Hliníkové systémy nabízí opravdu velké konstrukční možnosti. Lze z nich vytvořit okna, dveře, posuvné systémy stejně jako velká veliká zasklení. Na základě systému MB-70 vzniklo několik alternativních řešení. Každé z nich uživatelům objevuje nové možnosti.

Vyšší izolaci budovy lze zajistit díky použití systému MB-70 HI. Zvýšenou tepelnou izolaci lze dosáhnout umístěním speciálních izolačních vložek v centrální izolační komoře. Okna vyrobená v systému MB-70 HI jako v případě základního systému mohou být použita v jednotlivých budovách i hliníkových fasádách.

Jedno z nejpopulárnějších alternativních řešení je systém MB-70 US. Okna vyrobená z prvků tohoto systému mají neviditelná křídla z vnější strany budovy. V případě sousedících pevných a otevíracích oken je nemožné polohu těchto ploch rozlišit. Šířka okenních rámů z vnějšího pohledu na budovu je malá, takže konstrukce vypadá úzce a lehce. Toto řešení je k dispozici také ve verzi MB-70 US HI, která je navíc vybavena izolací.

Další z řešení je MB-70 Industrial. Charakteristickou vlastností oken provedených na základě tohoto konkrétního systému je obohacení profilů dalšími dekorativními prvky, připomínající vzhledově ocelová okna v případě chráněných budov. Díky jejich použití získává modernizovaný objekt nesrovnatelně větší ochranu proti tepelným ztrátám přes okna.

RENOVACE

Montáž nových hliníkových oken bez potřeby demontáže starých zárubní? Je to možné! Pomocí systému MB-60 vyrábíme vysoce funkční renovační okna. Okna jsou vytvořena na základě standardních profilů, do kterých je – z jedné nebo ze dvou stran – připojena západka konzoly. Do západky jsou vloženy renovační lamely, jejichž úkolem je maskování starých zárubní. Montáž renovačních oken nevyžaduje demontáž starých zárubní. Díky tomu jsou nebezpečí poškození fasády budovy a čas strávený montáží oken zkrácené na minimum.

Specifikace:

 • hloubka rámu (dveře/okno) – 70 mm,
 • hloubka křídla (dveře/okno) – 70 mm / 79 mm,
 • tloušťka zasklení (pevné okno a dveře / otevírací okno) – 15–51 mm / 23–60 mm,
 • tříkomorová stavba profilu,
 • renovační vnější lamela o délce 45, 65, 85, 105 nebo 115 mm,
 • vnitřní krycí profil o délce 20, 40, 60 mm.

BEZPEČÍ

Při výběru oken a zejména těch, která se nachází ve veřejných budovách, stojí za to věnovat pozornost volbě doplňků, obzvláště těch, které mají vliv na bezpečnostní třídy proti vloupání. Okna vyrobená na základě systému MB-70 jsou vybavena kováním Maco Multi-Matic. Konečný výběr kování však závisí na individuálních potřebách a požadavcích zákazníka. Rozhodně je dobré si dát pozor, aby byla okna vybavena kováním, které splňuje požadavky třídy WK1 a WK2 odolnosti proti vloupání. Nabízíme taková kování. Díky nim jsme schopni garantovat nejvyšší úroveň zabezpečení.

Na ochranu proti vloupání je nejlépe okna vyrobená v systému MB-70 vybavit jazýčkovými kontakty. To jsou magnetické senzory pohybu, které jsou velmi důležitým prvkem celého alarmového systému. Spustí alarm v momentě, když rámové kování změní svou polohu, takže při každém pokusu manipulace.

Hliníková okna lze také doplnit zasklením s použitím vrstveného skla VSG. Jedná se o velmi bezpečné řešení, které poskytuje nejen dodatečnou překážku pro potenciálního zloděje, ale také v případě rozbití zaručuje, že se nikdo z lidí v okolí kousky skla nezraní. Skla VSG se lepí speciální fólií, díky které se v případě rozbití skla jeho kusy nerozsypou, ale zůstanou slepené.

DOPLŇKY

Doplňky, kterými okno vybavíme, mohou mít velký vliv na jeho vzhled a bezpečnost používání. Hliníkové profily se často používají k výstavě velkých zasklení. Ta jsou pro zloděje snadným cílem. Na ochranu proti vloupání je nejlepším řešením systém MB-70 opatřit jazýčkovými kontakty.

Okna lze také doplnit sklem VSG neboli bezpečnostním sklem. Sklo VSG vzniká permanentním lepením skleněných tabulí pomocí speciální fólie. Díky této metodě se sklo stává odolné proti vloupání (nelze ho rozbít) a může být použito jako konstrukční, protože i v případě rozbití sklo zůstane ve fólii.

Pro zajištění stálého přísunu čerstvého vzduchu stojí za to sáhnout po ventilátorech. Doporučujeme ventilátory Renson a hygro ventilátory z naší nabídky. Ventilátory jsou umístěny mezi profilem křídla a sklem. Hygro ventilátory jsou v rámu. Je však nutné vzít v úvahu výšku rámu, protože hygro ventilátor nelze nainstalovat do každého rámu.

Kromě standardních řešení pro okna a dveře provedené v systému MB-60 nabízíme lakované kliky a skryté kování. Skla lze také doplnit sloupky mezi skla, lepí se o šířce 25 mm.

Zákazníkům, kteří si cení tepelný komfort, nabízíme teplé distanční rámečky. Jsou vyrobeny z kompozitního izolačního materiálu, zlepšují izolační vlastnosti skla a snižují riziko kondenzace vodní páry. Kromě toho jsou zárukou dlouhodobé těsnosti izolačního skla a maximalizují úspory a energetické ztráty snížením tepelného mostu spojení profilu se sklem.