Základní informace

MB-60E EI

Systém MB-60E EI slouží pro výrobu vnitřních nebo vnějších protipožárních dveří. K dispozici jsou konstrukce jednokřídlých nebo dvoukřídlých dveří, které mohou mít třídu požární odolnosti EI 15 nebo EI 30.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

  • stavební hloubka rámu 60 mm,
  • stavební hloubka křídla 60 mm,
  • tloušťka zasklení – od 5 do 41 mm,
  • maximální rozměry dveřního křídla – L do 1400  mm / H do 2475 mm,
  • maximální hmotnost dveřního křídla – 120 kg,
  • dostupná řešení dveří: dveře jednokřídlé a dvoukřídlé, otvírané ven nebo dovnitř, dělicí příčky,
  • konstrukce mohou mít třídu požární odolnosti EI 15, EI 30 podle normy PN-EN 13501-2+A1:2010,
  • systém je klasifikován jako nerozšiřující oheň (NRO).

BAREVNOST

Barvy nejenže podtrhují tvary hliníkových otvorových výplní, ale zároveň jim propůjčují individuální charakter a neopakovatelnou estetiku.

Všechny hliníkové systémy v naší nabídce jsou dostupné ve dvou barevných paletách – RAL a DECORAL. Nabízíme také eloxované profily. Takto široká nabídka vám umožní bez problémů sladit barvu oken s vybavením interiéru a stejně tak i s fasádou.

RAL

Základní paleta barev. Profily mohou být lakovány jednou z 213 hladkých barev a také barvami s jemnou strukturou písku, případně metalickými barvami.

DECORAL

Paleta dřevopodobných lakovaných barev. Hliníkové otvorové výplně z naší nabídky mohou být provedeny v následujících dřevodekorech: buk, třešeň, zlatý dub, winchester, jedle, mahagon, mahagon sapeli, ořech, ořech vein, borovice, višeň, wenge.

ELOXOVANÝ HLINÍK

Proces eloxování nedodává hliníku pouze skvělé vlastnosti (odolnost proti korozi, větší tvrdost), ale s jeho pomocí lze také dosáhnout unikátních barev. Naše nabídka barev, ve kterých mohou být dodány profily s povrchovou úpravou eloxováním, je následující: tryskaná stříbrná, tryskaná zlatá, tryskaný nerez, tryskaná champagne, tryskaná olivová, tryskaný bronz, tryskaná černá, kartáčovaný elox nerez, hrubě kartáčovaný elox nerez.

FUNKČNOST

Požární odolnost je doložena odpovídajícími certifikáty. Pomocí systému MB-60E EI je možno vyrobit vnitřní protipožární jednokřídlé a dvoukřídlé dveře. Navíc tento systém umožňuje výrobu tzv. technických oken a protipožárních dělicích příček. Konstrukce vyrobené na bázi systému
MB-60E EI mohou mít třídu požární odolnosti EI 15 nebo EI 30 podle normy PN-EN 1350-2+A1:2010.

Základem systému jsou hliníkové profily s přerušeným tepelným mostem ze systému MB-60E, jejichž stavební hloubka je 60 mm. Požární odolnost výrobků zajišťují prvky požární izolace, které jsou osazeny ve vnitřních komorách profilů.

Systém umožňuje použít všechna standardní protipožární skla třídy EI 15 a EI 30 tloušťky od 5 do 41 mm. Na rozdíl od jiných protipožárních systémů je v MB-60E EI výplň zasklená pomocí zasklívacích lišt osazených z interiéru.

Systém MB-60E EI umožňuje výrobu dveří s maximálními rozměry křídel: S do 1,4 m; H do 2,4 m. Šířka dvoukřídlých dveří může dosahovat až 2,5 m. Konstrukční řešení a kompatibilita tohoto systému s jinými systémy MB poskytují často atraktivní nabídku v této třídě výrobků s protipožární ochranou.