Základní informace

MB-60/60HI

Ideální na výrobu oken, dveří, předsíní, skříní a různých typů prostorových konstrukcí. Systém využívá profilovanou tepelnou rozpěrku z polyamidu vyztuženého skleněným vláknem.

1,82

pro Ug=1,1

2 těsnění

3 komory

R renovace

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • hloubka rámu (dveře/okno) – 60 mm,
 • hloubka křídla (dveře/okno) – 60 mm / 69 mm,
 • tloušťka zasklení (pevné okno / otevírací okno) – 5–41 mm / 14–50 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • maximální rozměry okna – H do 2400 mm, L do 1250 mm,
 • maximální hmotnost křídla (dveře/okno) – 120/130 kg,
 • k výběru – jednokomorové nebo dvoukomorové zasklení,
 • tříkomorová stavba profilu,
 • systém s profilovanou tepelnou izolací,
 • možnost použití dodatečného izolátoru – MB-60 HI,
 • možnost výroby konstrukce se skrytým křídlem a výroby otočného okna,
 • možnost nalakování ve formule duo-kolor (profily mohou mít různé barvy zevnitř i zvenku),
 • možnost výroby renovačních oken,
 • možnost použití skrytého kování,
 • možnost ohýbání profilů a výroby obloukových oken (pevná zasklení),
 • možnost výroby konstrukce PSK.

*Standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

BAREVNOST

Barvy nejenže zdůrazňují tvar hliníkových oken a dveří, ale také jim dávají osobitý výraz a estetiku.

Všechny hliníkové systémy z naší nabídky jsou k dispozici ve dvou barevných paletách – RAL a DECORAL. Nabízíme také eloxovaná okna a dveře. Tato široká nabídka vám umožňuje snadno přizpůsobit barvu oken interiéru a fasádě.

RAL

Základní paleta barev. Profily mohou mít jednu ze 213 hladkých barev nebo barev se strukturou písku nebo kovu.

DECORAL

Paleta dřevopodobných barev. Hliníková okna a dveře z naší nabídky mohou mít tyto barvy: buk, třešeň, zlatý dub, winchester, jedle, mahagon, mahagon sapelli, ořech, ořech vein, borovice, višeň, wenge.

ELOXOVANÝ HLINÍK

Hliník po procesu eloxování získává nejen vynikající vlastnosti (odolnost proti korozi, vyšší tvrdost), ale také umožňuje získat jedinečné barvy. Naše nabídka barev získaných během eloxování zahrnuje následující: kartáčovaná stříbrná, kartáčovaná zlatá, kartáčovaná inox, kartáčovaná champagne, kartáčovaná olivová, kartáčovaná hnědá, kartáčovaná černá, kartáčovaná anoda inox, silně kartáčovaná anoda inox. 

MOŽNOSTI

Tento systém je ideální na výrobu oken, dveří, oken a výloh i všech prostorových konstrukcí. Systém využívá profilované tepelné rozpěrky z polyamidu vyztuženého skleněným vláknem. Tvar rozpěrek zvyšuje tuhost profilů a usnadňuje odtok vody, a tím i zajistí řádnou tepelnou izolaci za každého počasí.

V závislosti na vkusu a potřebách zákazníka můžeme pomocí systému MB-60 vyrobit okna otevírací, sklopná, otevírací i sklopná, sklopná i posuvná a dveře otevírající se ven i dovnitř. Stačí jeden systém pro vytvoření kompletních oken a dveří, potřebných k dokončení projektu.

Díky alternativním řešením, která byla zkonstruována na základě systému MB-60, jsme schopni vyrobit okna pevná okna i otočná.

Okna vyrobená na základě systému MB-45 jsou vybavena kováním Maco Multi-Matic. Konečný výběr kování však závisí na individuálních potřebách a požadavcích zákazníka. Zákazníkům, pro které je nejdůležitější bezpečnost, doporučujeme montáž kování třídy WK1 nebo WK2.

ŘEŠENÍ

Na základě MB-60 jsme vytvořili čtyři alternativní řešení, které vytvářejí ještě větší možnosti jeho využití.

První řešení je MB-60 HI se zlepšenými termoizolačními parametry. Může se použít buď na individuální, nebo hliníkové fasády. Zvýšení tepelné izolace bylo umožněno díky umístění speciálních profilů v centrálních komorách vložek, které díky nízké hodnotě tepelné vodivosti snižují přestup tepla konstrukcí. Centrální pozice vložek také omezuje konvekci a tepelné záření.

Součástí systému s tepelným mostem MB-60 je také systém MB-60 skryté křídlo. Okna vyrobená z prvků tohoto systému mají neviditelná křídla z vnější strany budovy. V případě sousedících pevných a otevíracích oken je nemožné polohu těchto ploch rozlišit. Šířka okenních rámů z vnějšího pohledu budovy je malá, takže konstrukce vypadá úzce a lehce. Každá konstrukce postavená v systému MB-60 US a určená k namontování ve vnějších konstrukcích musí mít efektivní odvod vody a větrání ze skleněné komory a z komory mezi křídlem a zárubní.

Jedno z nejzajímavějších řešení nabízených v rámci systému MB-60 je zcela jistě MB-60 PIVOT, který umožňuje vyrobit otočná okna.

ESTETIKA

Hliníkové systémy vytváří velké možnosti nejen z konstrukčního hlediska, ale také z hlediska designu interiéru. Okna a dveře vyrobené na základě systému MB-45 mohou mít jakoukoliv barvu z palety RAL.

Profily jsou lakované malířskou technikou zvanou práškové lakování. Lakované mohou být nejen profily, ale také kliky (v případě oken). Použitá technologie lakování představuje nejen záruku té nejvyšší estetiky, ale také hliníku dodá další vlastnosti, jako je třeba odolnost proti UV záření a korozi.

Chcete-li dát hliníkovým oknům a dveřím ještě atraktivnější vzhled, nabízíme kromě typické palety barev RAL i paletu barev DECORAL. Díky dřevopodobným barvám jsme schopni kombinovat ušlechtilý vzhled dřeva s moderní technologií a výhodami hliníku.

Okna vyrobená na základě systému MB-45 můžeme dodatečně vybavit skrytým kováním. V tomto případě je kování skryto v oblasti drážky a při zavřeném křídle je zcela neviditelné. Skryté mohou být všechny prvky, které jsou součástí kování. Kromě estetických plusů skrytého kování stojí za pozornost i jeho praktické aspekty. Uživatel získává mimo jiné možnost 3D regulace a integrované přizpůsobení šířky křídla.

RENOVACE

Montáž nových hliníkových oken bez potřeby demontáže starých zárubní? Je to možné! Pomocí systému MB-60 vyrábíme vysoce funkční renovační okna. Okna jsou vytvořena na základě standardních profilů, do kterých je – z jedné nebo ze dvou stran – připojena západka konzoly. Do západky jsou vloženy renovační lamely, které maskují staré zárubně. Montáž renovačních oken nevyžaduje demontáž starých zárubní. Díky tomu jsou nebezpečí poškození fasády budovy a čas strávený montáží oken zkrácené na minimum.

Specifikace:

 • hloubka rámu (dveře/okno) – 60 mm,
 • hloubka křídla (dveře/okno) – 60 mm / 69 mm,
 • tloušťka zasklení (pevné okno a dveře / otevírací okno) – 5–41 mm / 14–50 mm,
 • k výběru – jednokomorové nebo dvoukomorové zasklení,
 • tříkomorová stavba profilu,
 • renovační vnější lamela o délce 45, 65, 85, 105 nebo 115 mm,
 • vnitřní krycí profil o délce 20, 40, 60 mm.

DOPLŇKY

Doplňky, kterými okno vybavíme, mohou mít velký vliv na jeho vzhled a bezpečnost používání. Hliníkové profily se často používají k výstavě velkých zasklení. Ta jsou pro zloděje snadným cílem. Na ochranu proti vloupání je nejlepším řešením systém MB-60 opatřit jazýčkovými kontakty. Jsou to magnetické senzory pohybu, které spustí alarm v momentě, když rámové kování změní svou polohu, takže při každém pokusu manipulace.

Okna lze také doplnit sklem VSG neboli bezpečnostním sklem. Sklo VSG vzniká permanentním lepením skleněných tabulí pomocí speciální fólie. Díky této metodě se sklo stává odolné proti vloupání (nelze ho rozbít) a může být použito jako konstrukční, protože i v případě rozbití sklo zůstane ve fólii.

Pro zajištění stálého přísunu čerstvého vzduchu stojí za to sáhnout po ventilátorech. Doporučujeme ventilátory Renson a hygro ventilátory z naší nabídky. Ventilátory jsou umístěny mezi profilem křídla a sklem. Hygro ventilátory jsou v rámu. Je však nutné vzít do úvahy výšku rámu, protože hygro ventilátor nelze nainstalovat do každého rámu.

Kromě standardních řešení pro okna a dveře provedené v systému MB-60 nabízíme lakované kliky a skryté kování. Skla lze také doplnit sloupky mezi skla, jsou lepené o šířce 25 mm.

Zákazníkům, kteří si cení tepelný komfort, nabízíme teplé distanční rámečky. Jsou vyrobeny z kompozitního izolačního materiálu, zlepšují izolační vlastnosti skla a snižují riziko kondenzace vodní páry. Kromě toho jsou zárukou dlouhodobé těsnosti izolačního skla a maximalizují úspory a energetické ztráty snížením tepelného mostu spojení profilu se sklem.