Základní informace

MB-45

Systém určený především pro výrobu vnitřních stavebních prvků – okna, pokladní boxy, předsíně, skříňky, dveře, příčky. Systém MB-45 může být využit ve vnějším prostředí, ale pouze pro prvky, které nevyžadují tepelné izolační vlastnosti.

2,3

pro Ug=1,1

2 těsnění

1 komory

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • hloubka rámu (dveře/okno) – 45 mm,
 • hloubka křídla (dveře/okno) – 45 mm / 54 mm,
 • tloušťka zasklení (pevné okno / otevírací okno) – 2–25 mm / 2–34 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • maximální rozměry okna RU – H do 2400 mm (1850 mm), L do 1250 mm (1600 mm),
 • maximální hmotnost křídla (dveře/okno) – 120/130 kg,
 • jednokomorová stavba profilu,
 • studený hliník bez tepelné izolace,
 • možnost použití jednotlivých skel VSG,
 • možnost použití skrytého kování,
 • možnost výroby dveří bez prahu (kartáč nebo výsuvný práh),
 • možnost výroby křídlových dveří,
 • možnost ohýbání profilů a výroby obloukových oken (pevná zasklení).

*Standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

BAREVNOST

Barvy nejenže zdůrazňují tvar hliníkových oken a dveří, ale také jim dávají osobitý výraz a estetiku.

Všechny hliníkové systémy z naší nabídky jsou k dispozici ve dvou barevných paletách – RAL a DECORAL. Nabízíme také eloxovaná okna a dveře. Tato široká nabídka vám umožňuje snadno přizpůsobit barvu oken interiéru a fasádě.

RAL

Základní paleta barev. Profily mohou mít jednu ze 213 hladkých barev nebo barev se strukturou písku nebo kovu.

DECORAL

Paleta dřevopodobných barev. Hliníková okna a dveře z naší nabídky mohou mít tyto barvy: buk, třešeň, zlatý dub, winchester, jedle, mahagon, mahagon sapelli, ořech, ořech vein, borovice, višeň, wenge.

ELOXOVANÝ HLINÍK

Hliník po procesu eloxování získává nejen vynikající vlastnosti (odolnost proti korozi, vyšší tvrdost), ale také umožňuje získat jedinečné barvy. Naše nabídka barev získaných během procesu eloxování zahrnuje tyto možnosti: kartáčovaná stříbrná, kartáčovaná zlatá, kartáčovaná inox, kartáčovaná champagne, kartáčovaná oliva, kartáčovaná hnědá, kartáčovaná černá, kartáčovaná anoda inox, silně kartáčovaná anoda inox. 

ESTETIKA

Hliníkové systémy vytváří velké možnosti nejen z konstrukčního hlediska, ale také z hlediska designu interiéru. Okna a dveře vyrobené na základě systému MB-45 mohou mít jakoukoliv barvu z palety RAL.

Profily jsou lakované malířskou technikou zvanou práškové lakování. Lakované mohou být nejen profily, ale také kliky (v případě oken). Použitá technologie lakování představuje nejen záruku té nejvyšší estetiky, ale také hliníku dodá další vlastnosti, jako je třeba odolnost proti UV záření a korozi.

Chcete-li dát hliníkovým oknům a dveřím ještě atraktivnější vzhled, nabízíme kromě typické palety barev RAL i paletu barev DECORAL. Díky dřevopodobným barvám jsme schopni kombinovat ušlechtilý vzhled dřeva s moderní technologií a výhodami hliníku.

Okna vyrobená na základě systému MB-45 můžeme dodatečně vybavit skrytým kováním. V tomto případě je kování skryto v oblasti drážky a je při zavřeném křídle je zcela neviditelné. Skryté mohou být všechny prvky, které jsou součástí kování. Kromě estetických plusů skrytého kování stojí za pozornost i jeho praktické aspekty. Uživatel získává mimo jiné možnost 3D regulace a integrované přizpůsobení šířky křídla.

MOŽNOSTI

Konstrukce vytvořené na základě systému MB-45 se perfektně hodí do kancelářského developmentu. Surový vzhled hliníku a velká zasklení způsobují, že interiéry získají unikátní a velmi moderní design. Další výhodou MB-45 je konstrukční hloubka samotných profilů. Ta umožňuje v případě oken získání jedné plochy z vnější strany, v případě dveří pak efekt lícování ploch křídel a zárubní.

Systém MB-45 se využívá hlavně při výrobě oken, pokladních boxů, předsíní, skříněk, dveří, příček. Profily byly totiž zbaveny tepelné rozpěrky. Proto se doporučují pro výstavbu vnitřních konstrukcí. Navzdory skutečnosti, že systém necharakterizují termoizolační parametry, vytváří velké konstrukční možnosti. Pomocí něj můžeme vytvořit okno s výškou dokonce 2400 mm a šířkou řady 1250 mm. Stojí za zmínku, že pomocí systému MB-45 můžeme bez problémů vytvářet i ty nejsložitější konstrukce, jako jsou např. kyvné dveře nebo oblouková okna (pouze s pevným zasklením).

Okna vyrobená na základě systému MB-45 jsou vybavena kováním Maco Multi-Matic. Konečný výběr kování však závisí na individuálních potřebách a požadavcích zákazníka. Zákazníkům, pro které je nejdůležitější bezpečnost, doporučujeme montáž kování třídy WK1 nebo WK2.

DOPLŇKY

Důležitým prvkem, který má vliv na funkčnost a estetiku hliníkových oken a dveří, jsou nepochybně doplňky. Nabízíme jich širokou škálu, včetně klik, madel, zavírače nadsvětlíků.

S ohledem na estetiku provedení vám nabízíme lakované okenní kliky. Nabízíme kliky v barvě oken a dveří, díky čemuž pak celá sestava působí velmi esteticky. Bezpečnost používání zajistí vrstvené bezpečnostní sklo VSG. Okna rovněž doporučujeme vybavit jazýčkovými kontakty, které jsou velmi důležitým prvkem celého alarmového systému. Jazýčkové kontakty jsou magnetické senzory pohybu, které spustí alarm v momentě, když rámové kování změní svou polohu, takže při každém pokusu manipulace.

Komfort pobytu v místnostech poskytují ventilátory. Okna a dveře vyrobené na základě systému MB-45 mohou být vybaveny ventilátory Renson.