Základní informace

MB-104 Passive

Systém splňuje všechny požadavky na okna a dveře používané v případě pasivních staveb, což potvrzují certifikáty Institutu pasivních domů PHI Darmstadt. Tento systém se používá k provádění vnějších stavebních prvků.

0,68

pro Ug=0.5

2 těsnění

5 komory

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • hloubka rámu – 95 mm,
 • hloubka křídla – 104 mm,
 • tloušťka zasklení – zárubeň: 27–72 mm, křídlo: 34,5–81 mm,
 • standardní zasklení je 4th/16Ar/4/16Ar/4th [Ug=0,6]*,
 • maximální rozměry křídla – H do 2900 mm, L do 1700 mm,
 • maximální hmotnost křídla – 160 kg,
 • tříkomorová stavba profilů,
 • systém s tepelnou izolací,
 • možnost použití dodatečného izolátoru – Aero,
 • k výběru jednokomorové nebo dvoukomorové zasklení,
 • možnost výroby dvoubarevných konstrukcí,
 • možnost použití skrytého kování,
 • okna s certifikátem od Institutu pasivních domů v Darmstadtu pro verze MB-104 Passive SI a MB-104 Passive Aero,
 • doporučeno pro pasivní stavby.

*Standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

BAREVNOST

Barvy nejenže zdůrazňují tvar hliníkových oken a dveří, ale také jim dávají jedinečný výraz a estetiku.

Všechny hliníkové systémy z naší nabídky jsou k dispozici ve dvou barevných paletách – RAL a DECORAL. Nabízíme také eloxovaná okna a dveře. Tato široká nabídka vám umožňuje snadno přizpůsobit barvu oken interiéru a fasádě.

RAL

Základní paleta barev. Profily mohou mít jednu ze 213 hladkých barev nebo barev se strukturou písku nebo kovu.

DECORAL

Paleta dřevopodobných barev. Hliníková okna a dveře z naší nabídky můžou mít tyto barvy: buk, třešeň, zlatý dub, winchester, jedle, mahagon, mahagon sapelli, ořech, ořech vein, borovice, višeň, wenge.

ELOXOVANÝ HLINÍK

Hliník po procesu eloxování získává nejen vynikající vlastnosti (odolnost proti korozi, vyšší tvrdost), ale také umožní získat jedinečné barvy. Naše nabídka barev získaných během procesu eloxování zahrnuje tyto odstíny: kartáčovaná stříbrná, kartáčovaná zlatá, kartáčovaná inox, kartáčovaná champagne, kartáčovaná olivová, kartáčovaná hnědá, kartáčovaná černá, kartáčovaná anoda inox, silně kartáčovaná anoda inox. 

ENERGETICKÁ ÚSPORA

Okna vyrobená na základě systému MB-104 Passive splňují nejvyšší požadavky tepelné izolace, což potvrzují certifikáty Institutu pasivních domů PHI Darmstadt.

Systém v sobě kombinuje technické možnosti, vynikající tepelnou ochranu a estetiku. MB-104 Passive má tříkomorové profily, v nichž centrální část slouží jako izolační komora o šířce 60 nebo 61 mm. V závislosti na požadované tepelné izolaci je systém k dispozici ve dvou verzích – werze SI nebo AERO. V druhém případě byla výplň prostorů mezi tepelnými vložkami vyrobena z aerogelu. Obě řešení umožní získat vynikající teplosměnné vlastnosti.

Zákazníkům, kteří si cení tepelný komfort, nabízíme teplé distanční rámečky. Jsou vyrobeny z kompozitního izolačního materiálu, zlepšují izolační vlastnosti skla a snižují riziko kondenzace vodní páry. Kromě toho jsou zárukou dlouhodobé těsnosti izolačního skla a maximalizují úspory a energetické ztráty snížením tepelného mostu spojení profilu se sklem.

Díky speciálním tvarům dvousložkového centrálního těsnění se okna vyznačují vynikající těsností, co se týče pronikání vody, a odolností proti zatížení větrem.

ESTETIKA

Moderní architektura se vyznačuje velkým počtem zasklení. Nicméně okna a dveře plní své funkce, na jejich výrobu by měly být použity materiály s nejlepšími parametry.

Systém MB-104 Passive kombinuje skvělé technické možnosti a vynikající tepelnou ochranu. Také záleží na vizuální straně budovy. Úprava hloubky profilů umožňuje, že se křídlo a rám spojí a získají zvenku efekt jedné roviny. V případě oken mohou být použity lakované kliky podle barvy oken a také skryté kování, což také zvyšuje estetiku oken. V tomto případě je kování skryto v oblasti drážky a při zavřeném křídle je zcela neviditelné. Skryté mohou být všechny prvky, které jsou součástí kování. Kromě estetických plusů skrytého kování stojí za pozornost i jeho praktické aspekty. Uživatel získává mimo jiné možnost 3D regulace a integrované přizpůsobení šířky křídla.

Okna a dveře vyrobené na základě systému MB-104 Passive mohou mít jakoukoliv barvu z palety RAL a z palety dřevopodobných barev. Doporučujeme malířskou techniku zvanou práškové lakování. Použitá technologie lakování představuje nejen záruku té nejvyšší estetiky, ale také hliníku dává další vlastnosti, jako je třeba odolnost proti UV záření a korozi.

Chcete-li dát hliníkovým oknům a dveřím ještě atraktivnější vzhled, nabízíme kromě typické palety barev RAL i paletu barev DECORAL. Díky dřevopodobným barvám jsme schopni kombinovat ušlechtilý vzhled dřeva s moderní technologií a výhodami hliníku.

DOPLŇKY

Důležitým prvkem, který má vliv na funkčnost a estetiku hliníkových oken a dveří, jsou nepochybně doplňky. Nabízíme jich širokou škálu, včetně klik, madel, zavírače nadsvětlíků.

S ohledem na estetiku provedení vám nabízíme lakované okenní kliky. Nabízíme kliky v barvě oken a dveří, čímž celá sestava působí velmi esteticky. Bezpečnost používání zajistí vrstvené bezpečnostní sklo VSG. Okna rovněž doporučujeme vybavit jazýčkovými kontakty, které jsou velmi důležitým prvkem celého alarmového systému. Jsou to magnetické senzory pohybu, které spustí alarm v momentě, když rámové kování změní svou polohu, takže při každém pokusu manipulace.

Komfort pobytu v místnostech poskytují ventilátory. Okna a dveře vyrobené na základě systému MB-45 mohou být vybaveny ventilátory Renson.

V případě použití velkých zasklení doporučujeme montáž rolet screen. Venkovní rolety typu screen jsou jedním z nejstylovějších způsobů, jak chránit místnosti před přehříváním. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, absorbuje a odráží velkou část slunečního světla. Díky tomu je uživatel schopen udržovat uvnitř budovy příjemnou teplotu. Rolety jsou k výběru s hliníkovou a linkovou lištou stejně jako s hliníkovou lištou se systémem ZIP. Tkanina je vyrobena ze směsi skleněných vláken a PVC.