Základní informace

Ideal 8000

Okna nejnovější generace. Jejich výběrem si zvolíte teplo, klid a estetický vzhled. Okna vyrobená ze systému Ideal 8000 zajišťují tepelnou a akustickou izolaci na nejvyšší úrovni. Doporučujeme je pro energeticky pasivní domy.

0,74 

Uw pro Ug=0.5 (teplý rámeček)

6 komor

3 těsnění

A aluskín

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • profil třídy „B“,
 • 6 komorová konstrukce,
 • stavební hloubka 85 mm,
 • ve standardním vybavení pojistka chybné manipulace s klikou (otvíravě sklopné okno),
 • na bílém nebo hnědém základním profilu,
 • systém vybavený 3 obvodovými těsněními,
 • kování pracuje v tzv. suché komoře, což prodlužuje jeho životnost,
 • zasklení izolačním sklem v šířce do 52 mm,
 • standardní zasklení je 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
 • v nabídce s rovným nebo zaobleným křídlem,
 • možnost použití hliníkového opláštění Aluskin,
 • možnost použití skrytého kování,
 • doporučené pro energeticky pasivní domy.

*standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

BEZPEČNOST

O bezpečnost našich oken se stará především to, co není vidět pouhým okem, a sice jejich kování.

Okna vyrobená ze systému Ideal 8000 jsou osazena kováním Maco Multi-Matic. Výběr skladby kování závisí na individuálních potřebách a požadavcích zákazníka. Okno ve standardním provedení má šest bezpečnostní uzávěry v každém křídle a bezpečnostní čepy s regulací přítlaku. Důležitým prvkem kování je také středový přítlačný pant. Ten se automaticky přizpůsobuje vůli v drážce. Zajišťuje nejen bezpečnost, ale také těsnost a snadné fungování okenních křídel. Jako jeden z mála výrobců montujeme standardně ke všem kováním otvíravě sklopných oken pojistku chybné manipulace s klikou. Je integrovaná s přizvedávačem křídla.

Jak je vidět, kování Maco Multi-Matic nabízí obrovské možnosti. Lze ho bez problémů doplnit o dodatečné bezpečnostní uzávěry a další prvky. Chcete-li mít okno s nejvyššími bezpečnostními parametry, doporučujeme ho zasklít bezpečnostním nebo tvrzeným sklem a opatřit klikou Hoppe Secustik s klíčem. Nabízíme také kování, které splňuje podmínky třídy WK1 a WK2.

Dalším způsobem ochrany proti vloupání mohou být jazýčková relé nebo vložený alarm ve skle. Jazýčková relé nejsou nic jiného než magnetická čidla otevření okna. Alarm se spustí v okamžiku, kdy obvodové kování změní svou polohu. Druhé řešení čili vložený alarm zareaguje v okamžiku rozbití skla nebo jiného narušení jeho struktury.

ENERGETICKÁ ÚSPORA

Rok od roku roste počet zákazníků, kteří se při výběru oken do svého domu řídí zejména tepelně izolačními vlastnostmi výrobku. Spotřebitelé se stále častěji rozhodují pro energeticky úsporné výrobky, díky nimž mohou snížit své výdaje za energii.

Ideal 8000 je nejúspornější systém z rodiny profilů Aluplast. Nabízí obrovské možnosti. Jeho stavební hloubka umožňuje montáž izolačních skel s šířkou až 51 mm. Zákazníkům, kterým záleží na kvalitě výrobku, doporučujeme použít širší izolační skla, dokonce i čtyřskla, a také teplý distanční rámeček. Takto navržené okno bez nejmenších problémů dosáhne na součinitel prostupu tepla, který splňuje požadavky pro energeticky pasivní domy.

Vaší pozornosti by také neměla uniknout jedna z nejnovějších položek v naší nabídce. Skla s nízkoemisní vrstvou představují inovaci, která umožňuje snížit nejen účty za vytápění, ale také výdaje za klimatizaci místností v létě. Díky speciálně vyvinuté vrstvě okno propouští mnohem méně sluneční energie, a proto v létě snadno udržuje příjemnou teplotu v místnostech. V zimě naopak sklo zabraňuje úniku tepla z interiéru. Tato izolační skla doporučujeme zejména do budov s velkými prosklenými plochami na jižní, jihozápadní a jihovýchodní straně fasády.

ESTETIKA

Okno stále častěji představuje dekorativní prvek. Existuje řada způsobů, jak z něj učinit zajímavou ozdobu, a to jak interiéru, tak i celé budovy. Pro naše zákazníky máme několik návrhů.

Základní je výběr barvy a struktury fólie. K dispozici máme širokou paletu hladkých barev a odstínů s kresbou dřeva. Současná technologie nám umožňuje umístit fólii na okno z jedné strany, z obou stran nebo v dvoubarevném provedení (duo-kolor).

Zákazníkům, kteří hledají inovativní řešení, doporučujeme hliníkové opláštění Aluskin. To propůjčí oknům vzhled, který je typický pro hliníková okna. Je to nejlepší kombinace tepelné izolace, o níž se starají plastová okna, a estetických vlastností, které reprezentují hliníková okna. Aluskin nabízí kompletní paletu barev, která je pro plastová okna zcela netypická. Toto opláštění může mít totiž libovolný odstín ze vzorníku RAL. V nabídce máme také širokou škálu strukturálních laků.

Pokud chcete pozvednout estetickou stránku oken ještě o stupínek výše, můžete se rozhodnout pro kování Multi-Power čili tzv. skryté kování. Všechny jeho součásti jsou umístěny v drážce a jsou u zavřeného křídla zcela neviditelné. Okno díky tomu vypadá elegantně a jeho kompozice je neobvykle harmonická. Skryté kování má kromě estetických hodnot také praktické přednosti. Závěsy používané u skrytého kování se vyznačují vyšší nosností a zvyšují bezpečnostní vlastnosti okna. A jelikož skryté kování zabraňuje vzniku tepelných mostů, přispívá k tepelně izolačním vlastnostem okna.

TECHNOLOGIE

Výrobní proces hraje nesmírně důležitou roli a použití vhodných technologií se projevuje zlepšením užitných vlastností okenních výrobků. Proto neustále investujeme do strojového parku a zdokonalujeme technologii výroby našich oken. Jako první na světě jsme se rozhodli zavést do sériové výroby technologii V-Perfect.

Díky tomu jsme schopni nabídnout svým zákazníkům nejvyšší kvalitu a pečlivě zpracovaná okna a dveře. Okna ze systému Ideal 8000 vyrábíme na objednávku zákazníků pomocí technologie V-Perfect. Spoje jsou v tomto případě provedeny bez přestřiku nadbytečného množství materiálu, a proto mají okenní rohy velmi estetický vzhled. Místo spoje profilů je tak prakticky neviditelné. Pomocí technologie V-Perfect můžeme spojovat bílé i fóliované profily.

Zákazníkům, kteří hledají alternativní řešení, doporučujeme okna se štulpem. Štulp je součástí okenní konstrukce, je trvale spojený s jedním křídlem okna. Zajišťuje, že si můžeme užívat neomezený přístup světla. Vnitřní světlý otvor okna není po otevření křídel rozdělený pevným sloupkem.

Velmi zajímavým příslušenstvím jsou protismogové sítě. Protismogové sítě chrání nejen proti smogu, ale také proti plísním, mořské soli, sporám, pylu, roztočům, hmyzu, a dokonce i proti aerosolům, zplodinám nebo prachu. V zimě představují ideální ochranu proti smogu, na jaře jejich vlastnosti ocení alergici, v létě plní roli sítě proti hmyzu. Protismogové sítě jsou atestovaným a osvědčeným řešením, které si udržuje filtrační schopnost po dobu 3 let.

TECHNOLOGIE

K oknům ze systému Ideal 8000 nabízíme kompletní škálu příslušenství. Mezi nejoblíbenější výrobky patří kliky Hoppe Secustik. Ty jsou vybaveny zámkem proti otočení kliky. Okna jsou tak výborně chráněna proti vloupání. Ještě lepší ochranu zajišťují kliky Hoppe Secustik s klíčem. Tuto možnost mají ve velké oblibě rodiče, protože zámek účinně zabraňuje dětem, aby otevřely okno. Klika s klíčem zabraňuje otevření okna. Pokud však chcete zabezpečit okno proti otevření a současně si ponechat možnost jeho sklopení, měli byste sáhnout po kování s tzv. dětskou pojistkou. Mechanismus kování zabraňuje otevření okna, ale umožňuje jeho sklopení. Dítěti tak při manipulaci s oknem nehrozí, že by ho otevřelo. Dokáže ho maximálně sklopit.

Hovoříme-li o klikách, nesmíme zapomenout na možnost namontovat brzdu v klice. Umožňuje zafixovat křídlo po otevření okna v libovolné pozici.

Okna plní řadu důležitých funkcí. Kromě bezpečnosti je to nepochybně větrání. Všechna otvíravě sklopná okna standardně osazujeme rohovým převodem s mikroventilací. Kromě toho neuděláte chybu, pokud zajistíte, aby okna měla okenní větrací štěrbiny. Ty vám zabezpečí trvalý přístup k čerstvému vzduchu. Nejpohodlnějším řešením jsou okenní větrací štěrbiny reagující na vlhkost vzduchu. Jsou prakticky bezobslužné. Štěrbinu v tomto případě řídí polyamidová páska, která reaguje na změny relativní vlhkosti vzduchu v místnosti a mění její otevření.

Pokud byste chtěli zvýšit tepelně izolační parametry okna, doporučujeme ho vybavit teplými distančními rámečky. Jsou vyrobeny z kombinovaného izolačního materiálu, zvyšují izolaci skel a snižují riziko vzniku dočasné kondenzace vodní páry, která může v zimním období namrzat na skle a vytvářet led v okolí těsnění. Teplé distanční rámečky jsou navíc zárukou dlouholeté těsnosti izolačního skla a snižují tepelné ztráty přerušením tepelného mostu ve spoji rámu křídla se sklem.

#vzornik-barev-pvc-okna