Základní informace

Ideal 5000

Okna spojující moderní design se skvělými technickými parametry. Systém s trojitým těsněním. Existuje také ve verzi s nižším rámem, díky němuž může do interiéru proniknout více světla.

0,94 

Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)

5 komor

3 těsnění

R

Renovace

A

Aluskín

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • profil třídy „B“,
 • 5 komorová konstrukce,
 • stavební hloubka 70 mm,
 • ve standardním provedení otevřený ocelový profil v tloušťce 1,5 mm,
 • kování pracuje v tzv. suché komoře, což prodlužuje jeho životnost,
 • ve standardním vybavení pojistka chybné manipulace s klikou (otvíravě sklopné okno),
 • v každém křídle standardně kování se dvěma body proti vysazení,
 • možnost výroby rámu ve verzi Slim,
 • na bílém nebo hnědém základním profilu,
 • systém vybavený 3 těsněními,
 • zasklení sklem do šířky 42 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1.1]*,
 • k dispozici ve variantě s rovným nebo předsazeným křídlem,
 • možnost použití hliníkového opláštění Aluskin,
 • možnost použití skrytého kování,
 • možnost použití centrální kliky u předsazeného křídla.

*standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

BEZPEČNOST

O bezpečnost našich oken se stará především to, co není vidět pouhým okem, a sice jejich kování. Okna vybavená větším počtem bezpečnostních uzávěrů, pojistkou chybné manipulace s klikou, ochranou proti odvrtání, závěsy se zvýšenou pevností jsou optimálně chráněna proti vloupání. Nabízíme také kování, které splňuje podmínky třídy WK1 a WK2.

Do oken vyrobených ze systému Ideal 5000 standardně montujeme kování Maco Multi-Matic. Výběr skladby kování však závisí na individuálních potřebách a požadavcích zákazníka. Naše okno má ve standardním provedení dva bezpečnostní uzávěry v každém křídle a bezpečnostní čepy s regulací přítlaku. Důležitým prvkem je rovněž přítlačný pant. Zajišťuje nejen bezpečnost, ale také snadné fungování okenních křídel. Všechna kování otvíravě sklopných oken standardně doplňujeme pojistkou chybné manipulace s klikou, která je integrovaná s přizvedávačem křídla.

Jestliže je budova hlídána bezpečnostním systémem, pak doporučujeme vybavit okna jazýčkovými relé nebo sklem s vloženým alarmem. Jazýčkové relé čili magnetické čidlo otevření okna spustí alarm v okamžiku, kdy okenní kování změní svou polohu. Vložený alarm zareaguje v okamžiku rozbití skla nebo jiného narušení jeho struktury.

V oknech lze také bez problémů použít bezpečnostní nebo tvrzená skla. Pokud vám záleží na bezpečnosti, potom je vhodné sáhnout při výběru také po klikách Hoppe Secustik s klíčem. Mají patentovaný uzamykací mechanismus, který zvyšuje ochranu okna proti tzv. inteligentnímu vloupání.

IZOLACE

Investice do energeticky úsporných oken se vám vrátí. Pokud chcete mít jistotu, že okna a dveře budou splňovat vaše očekávání z hlediska tepelné a zvukové izolace, musíte věnovat pozornost výběru nejen samotného profilu, ale také doporučeného příslušenství.

Okna vyrobená ze systému Ideal 5000 mají stavební hloubku 70 mm, která umožňuje zasklení sklem do šířky 41 mm. Okna standardně zasklíváme dvojsklem, které však lze stejně dobře nahradit trojsklem. Tato výměna umožní snížit součinitel prostupu tepla u okna. Je dobré myslet na to, že čím nižší je hodnota tohoto součinitele, tím nižší jsou náklady na vytápění domácnosti. Dodatečným prvkem, který umožňuje snížit součinitel Uw, je teplý distanční rámeček. Vyrábí se z kombinovaného izolačního materiálu, zvyšuje izolaci skel a snižuje riziko vzniku dočasné kondenzace vodní páry, která v zimě může namrzat na skle a vytvářet led v okolí těsnění. Teplý distanční rámeček je navíc zárukou dlouholeté těsnosti skla a snižuje tepelné ztráty přerušením tepelného mostu ve spoji okenního profilu a skla.

Širší profil, trojsklo, teplý distanční rámeček – to jsou součásti, které mají vliv nejen na tepelnou, ale i na akustickou izolaci. Aby okno účinně tlumilo zvuky zvenčí, musí být vyrobeno z profilu širokého minimálně 70 mm. Musí mít také alespoň tři obvodová těsnění. Představu oken, která dobře chrání proti hluku, ideálně naplňují okna vyrobená ze systému Ideal 5000. Na akustiku okna má důležitý vliv i konstrukce zasklení. Zákazníkům, kteří hledají zvukotěsná okna, doporučujeme zasklení speciálními zvukotěsnými skly. Ta zajišťují nejvyšší úroveň ochrany proti hluku.

ESTETIKA

Originální a stylová okna, která překračují zažitá schémata a standardní řešení? Systém Ideal 5000 nabízí obrovské možnosti. Pokud si vyberete jednu z jeho variant a doplníte ji vhodným příslušenstvím, získáte neobvyklou ozdobu, která vám bude dělat radost po dlouhá léta.

Stylový vzhled a dostatek slunečního světla vám pak zajistí Ideal 5000 Slim. Rám v provedení Slim lze použít současně u křídel Soft-line (rovné křídlo) i Round-line (zaoblené křídlo). Jeho výška je 70 mm. Je nižší než standardně používaný rám v tomto systému. Uživatel tak získá větší prosklenou plochu. Důležitým aspektem, který může rozhodnout právě o volbě okna ve verzi Slim, je fakt, že rám je standardně vyztužený uzavřeným ocelovým profilem.

Jedním z nejdůležitějších hledisek, které byste při nákupu oken měli zvážit, je výběr barvy fólie. Barva nepochybně dodá vašim oknům jedinečný vzhled. Všechna okna vyrobená ze systému Ideal 5000 nabízíme v široké paletě hladkých barev a odstínů s kresbou dřeva. Fólie může být na okno nalepena jednostranně, oboustranně nebo v dvoubarevném provedení duo-kolor.

Velmi zajímavý vzhled mohou získat okna, která jsou vyrobená v základní variantě systému Ideal 5000 použitím hliníkového opláštění Aluskin. Řešení, které se těší neutuchající oblibě v západoevropských zemích, dává oknům nejen individuální charakter, ale navíc zvyšuje jejich tepelně izolační a akustické parametry. Opláštění Aluskin nabízí pro plastová okna a dveře kompletní, zcela netypickou paletu barev. Zákazníci mají možnost výběru libovolného odstínu ze vzorníku RAL. V nabídce máme také širokou škálu strukturálních laků.

RENOVACE

Montáž nových plastových oken bez nutnosti demontáže starých rámů?

Je to možné!

Ze systému Ideal 5000 vyrábíme velmi funkční renovační okna. Mají speciálně vyrobený rám s tzv. krycím profilem, který tvoří vkusnou obložku na vnitřní straně namontovaného okna. Na vnější straně lze použít speciální zakrývací profily. Montáž renovačních oken nevyžaduje demontáž starých rámů. Tím se minimalizuje riziko poškození fasády a čas montáže oken.

Specifikace:

 • 5 komorový systém,
 • stavební hloubka 70 mm,
 • renovační límec s výškou 65 mm a možností zkrácení na požadovanou velikost,
 • na bílém nebo hnědém základním profilu,
 • systém vybavený 3 těsněními,
 • zasklení izolačním sklem v šířce do 41 mm.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

U oken lze vybírat nejen z široké palety barev, různých skladeb izolačních skel, ale také z příslušenství. Kromě jiného nabízíme různé druhy funkčního kování a moderní kliky.

Naše nabídka poskytuje velkou paletu možností. Okna lze doplnit kováním se zvýšenou odolností proti vloupání, omezovači otevření okna, brzdou v klice, vícepolohovým sklápěním, mikroventilací nebo také dětskou pojistkou s TBT klikou. Kování v tomto případě funguje tak, že zabraňuje otevření okna, ale současně umožňuje jeho sklopení. Toto řešení si velmi oblíbili rodiče. Umožňuje větrat místnost a zabraňuje tomu, aby jejich dítě otevřelo okno.

Základním prvkem, kterým se okno ovládá, je bezpochyby klika. I výběr klik je neobvykle široký – od jednoduchých až po technicky pokročilé konstrukce.

Pokud vám záleží na bezpečnosti obyvatel a kvalitě ovzduší v interiéru, pak by vás mohla zajímat naše nabídka okenních větracích štěrbin. Slouží k vyrovnávání úrovně relativní vlhkosti vzduchu v místnosti. Nabízíme široký výběr okenních větracích štěrbin reagujících na tlak nebo na vlhkost vzduchu, s montáží na okno nebo na sklo.

#vzornik-barev-pvc-okna