Základní informace

Ideal 4000 NEW

Výsledkem spojení nejoblíbenějšího řešení s šestikomorovou konstrukcí rámu je lepší tepelná izolace okna. Vysoký standard vycházející z osvědčeného výrobku, který získal uznávanou pozici na trhu.

0,97

Uw pro Ug=0.5 (teplý rámeček)

6 komor

2 těsnění

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

profil třídy „B“,

6 komorová konstrukce rámu,

5 komorová konstrukce křídla,

stavební hloubka rámu 85 mm,

ve standardním provedení otevřený ocelový profil v tloušťce 1,5 mm,

ve standardním vybavení pojistka chybné manipulace s klikou (otvíravě sklopné okno),

v každém křídle standardně kování se dvěma body proti vysazení,

na bílém nebo hnědém základním profilu,

systém vybavený 2 těsněními,

zasklení izolačním sklem v šířce do 42 mm,

standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1.1]*,

k dispozici ve variantě s rovným nebo předsazeným křídlem,

možnost použití skrytého kování,

doporučený pro výstavbu bytových domů.

*standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

ESTETIKA

Nabízíme kompletní škálu řešení, díky nimž okno získá vedle funkčních také estetické vlastnosti.

Základní možností, jak propůjčit oknům individuální styl, je volba barvy a struktury fólie. V nabídce máme kompletní paletu hladkých barev a odstínů s kresbou dřeva. Fólie na okno nalepujeme jednostranně, oboustranně nebo v dvoubarevném provedení duo-kolor. Zákazníci si mohou vybrat také tvar profilu okenního křídla. Nabízíme ho ve dvou variantách – Round-line (zaoblené) a Soft-line (rovné).

Pokud chcete zvolit nejvyšší standard estetického zpracování oken, věnujte pozornost také další položce z naší nabídky. Hliníkové opláštění Aluskin představuje kombinaci tepelné izolace, o níž se starají plastová okna, a moderního vzhledu, který reprezentují hliníková okna. Propůjčí budově zcela odlišný vzhled. Hliníkové opláštění plastových oken je k dispozici v kompletní paletě barev ze vzorníku RAL. Máme rovněž širokou nabídku strukturálních laků.

Velmi estetický vzhled získají okna i použitím skrytého kování Multi-Power. Všechny jeho součásti jsou umístěny v drážce a u zavřeného křídla jsou zcela neviditelné. Toto řešení má vliv nejen na estetické zpracování výrobku, ale také vede k odstranění tepelných mostů.

FUNKČNOST

Trh každým rokem zvyšuje své požadavky na okenní otvorové výplně. Díky příslušenství z naší nabídky lze bez nejmenšího problému rozšířit funkčnost a bezpečnost oken.

Okna vyrobená ze systému Ideal 4000 jsou standardně vybavena dvěma bezpečnostními uzávěry v každém křídle a bezpečnostními čepy s nastavením přítlaku. Důležitým prvkem kování je středový přítlačný pant. Ten se automaticky přizpůsobuje vůli v drážce. Zajišťuje nejen bezpečnost, ale také těsnost a snadné fungování okenních křídel. Jako jeden z mála výrobců montujeme standardně ke všem kováním otvíravě sklopných oken pojistku chybné manipulace s klikou. Dodatečným funkčním prvkem jsou nůžky mikroventilace, které umožňují spárové větrání.

Třídu odolnosti proti vloupání lze bezpochyby zvýšit větším počtem bezpečnostních uzávěrů, speciální klikou s klíčem a ochranou proti odvrtání, která se montuje na převodové liště. Nabízíme také kování, které splňuje podmínky třídy WK1 a WK2.

Pro okna vyrobená ze systému Ideal 4000 doporučujeme kování s tzv. vícepolohovým sklopením. Tato funkce umožňuje nastavit křídlo v několika pozicích – od minimálního rozevření až po sklopení. Zajímavou možností je také brzda v klice, která po otevření okna umožňuje zafixovat křídlo v požadované poloze. Obě položky z naší nabídky usnadňují větrání místností, a tím zaručují jejich odpovídající ventilaci. Kromě toho je dobré vždy vybavit okno okenní větrací štěrbinou. Máme kompletní nabídku okenních větracích štěrbin, které reagují na tlak nebo na vlhkost vzduchu, s montáží na okno nebo do skla.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Volba příslušenství představuje nejčastěji výběr dodatečných funkcí, které bude okno plnit. Jednou z nejdůležitějších, na niž se vyplatí myslet, je nepochybně větrání. V tomto případě doporučujeme montáž okenních větracích štěrbin, které zajišťují přísun čerstvého vzduchu dovnitř a odvádějí přílišnou vlhkost z interiéru ven.

Pokud chcete zajistit bezpečnost dětem, které pobývají v místnostech, je vhodné si vybrat kliky Hoppe Secustik s klíčem nebo kování s dětskou pojistkou. V čem spočívá rozdíl? Klika s klíčem zabraňuje otevření okna. Mechanismus dětské pojistky zabraňuje otevření okna, ale ponechává možnost jeho sklopení.

Komfortní pobyt v interiéru zajistí montáž sítí proti hmyzu. Je to ta nejúčinnější ochrana. Naše nabídka těchto sítí je velmi široká. Podle potřeby je nabízíme v pevné, posuvné nebo rolovací verzi.

Velmi zajímavým příslušenstvím jsou protismogové sítě. Protismogové sítě chrání nejen proti smogu, ale také proti plísním, mořské soli, sporám, pylu, roztočům, hmyzu, a dokonce i proti aerosolům, zplodinám nebo prachu. V zimě představují ideální ochranu proti smogu, na jaře jejich vlastnosti ocení alergici, v létě plní roli sítě proti hmyzu. Protismogové sítě jsou atestované a osvědčené řešení, které si udržuje filtrační schopnost po dobu 3 let.

Investorům, kteří chtějí, aby jejich okna měla elegantnější vzhled, doporučujeme použít okenní příčky. Plní především dekorativní funkci. Můžeme použít například meziskelní nebo nalepovací okenní příčky. V závislosti na vybraném druhu se umísťují mezi tabule izolačního skla nebo se lepí na jejich vnější plochu.

#vzornik-barev-pvc-okna