Základní informace

Ideal 4000

Jedná se o univerzální systém, který splňuje požadavky moderní architektury na výstavbu rodinných a bytových domů a současně také nároky na renovaci budov.

1,00

Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)

5 komor

2 těsnění

R renovace

A aluskín

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • profil třídy „B“,
 • 5komorová konstrukce,
 • stavební hloubka 70 mm,
 • ve standardním provedení otevřený ocelový profil o tloušťce 1,5 mm,
 • ve standardním vybavení pojistka chybné manipulace s klikou (otvíravě sklopné okno),
 • v každém křídle standardně kování se dvěma body proti vysazení,
 • na bílém, hnědém nebo antracit základním profilu,
 • možnost výroby oken s renovačním rámem,
 • systém vybavený 2 těsněními,
 • zasklení izolačním sklem v šířce do 42 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1.1]*,
 • k dispozici ve variantě s rovným nebo předsazeným křídlem,
 • možnost použití hliníkového opláštění Aluskin,
 • možnost použití skrytého kování,
 • možnost montáže centrální kliky,
 • doporučený pro výstavbu bytových domů.

*standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

ESTETIKA

Nabízíme kompletní škálu řešení, díky nimž okno získá vedle funkčních také estetické vlastnosti.

Základní možností, jak propůjčit oknům individuální styl, je volba barvy a struktury fólie. V nabídce máme kompletní paletu hladkých barev a odstínů s kresbou dřeva. Fólie na okno nalepujeme jednostranně, oboustranně nebo v dvoubarevném provedení duo-kolor. Úplnou novinkou je fólie full colour. Fólií olepujeme nejen rám, ale také drážky, hrany křídel a další prvky, které u zavřeného okna nejsou vidět a jsou viditelné až po jeho otevření. Zákazníci si mohou vybrat také tvar profilu okenního křídla. Nabízíme ho ve dvou variantách – Round-line (zaoblené) a Soft-line (rovné).

Pokud chcete zvolit nejvyšší standard estetického zpracování oken, věnujte pozornost také další položce z naší nabídky. Hliníkové opláštění Aluskin představuje kombinaci tepelné izolace, o níž se starají plastová okna, a moderního vzhledu, který reprezentují hliníková okna. Propůjčí budově zcela odlišný vzhled. Hliníkové opláštění plastových oken je k dispozici v kompletní paletě barev ze vzorníku RAL. Máme také širokou nabídku strukturálních laků.

Velmi estetický vzhled získají okna použitím skrytého kování Multi-Power. Všechny jeho součásti jsou umístěny v drážce a u zavřeného křídla jsou zcela neviditelné. Toto řešení má vliv nejen na estetické zpracování výrobku, ale také vede k odstranění tepelných mostů.

FUNKČNOST

Požadavky na okenní otvorové výplně se zvyšují ze dne na den. Existuje řada způsobů, jak zvýšit funkčnost a bezpečnost oken.

Okna vyrobená ze systému Ideal 4000 jsou standardně vybavena dvěma bezpečnostními uzávěry v každém křídle a bezpečnostními čepy s nastavením přítlaku. Důležitým prvkem kování je středový přítlačný pant. Ten se automaticky přizpůsobuje vůli v drážce. Zajišťuje nejen bezpečnost, ale i těsnost a snadné fungování okenních křídel. Všechna kování otvíravě sklopných oken standardně doplňujeme pojistkou chybné manipulace s klikou. Dodatečným funkčním prvkem jsou nůžky mikroventilace, které umožňují spárové větrání.

Třídu odolnosti proti vloupání lze bezpochyby zvýšit větším počtem bezpečnostních uzávěrů, speciální klikou s klíčem a ochranou proti odvrtání čili podložkou, která se montuje na převodové liště. Okna lze také vybavit kováním, které splňuje podmínky třídy WK1 a WK2.

Pro okna vyrobená ze systému Ideal 4000 doporučujeme kování s tzv. vícepolohovým sklopením. Tato funkce umožňuje nastavit křídlo v několika pozicích – od minimálního rozevření až po sklopení. Zajímavou možností je také brzda v klice, která po otevření okna umožňuje zafixovat křídlo v požadované poloze. Obě položky z naší nabídky usnadňují větrání místností, a tím zaručují jejich odpovídající ventilaci. Kromě toho je dobré vždy vybavit okno okenní větrací štěrbinou. Máme kompletní nabídku okenních větracích štěrbin, které reagují na tlak nebo na vlhkost vzduchu, umístěných ve skle.

RENOVACE

Montáž nových plastových oken bez nutnosti demontáže starých rámů? Je to možné! Ze systému Ideal 4000 vyrábíme velmi funkční renovační okna. Okna mají speciálně vyvinutý rám s tzv. krycím límcem, který tvoří vkusnou obložku na vnitřní straně namontovaného okna. Na vnější straně lze použít speciální zakrývací profily. Montáž renovačních oken nevyžaduje demontáž starých rámů. Tím se minimalizuje riziko poškození fasády a čas montáže oken.

Specifikace:

 • 5 komorový systém,
 • stavební hloubka 70 mm,
 • renovační límec v délce 40 nebo 65 mm s možností zkrácení na požadovanou velikost,
 • na bílém nebo hnědém základním profilu,
 • systém vybavený 2 těsněními,
 • zasklení izolačním sklem v šířce do 41 mm.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Volba příslušenství představuje nejčastěji výběr dodatečných funkcí, které bude okno plnit. Jednou z nejdůležitějších, na kterou se vyplatí myslet, je nepochybně větrání. V tomto případě doporučujeme montáž okenních větracích štěrbin, které zajišťují přísun čerstvého vzduchu dovnitř a odvádějí přílišnou vlhkost z interiéru ven.

Pokud chcete zajistit bezpečnost dětem, které pobývají v místnostech, je vhodné si vybrat kliky Hoppe Secustik s klíčem nebo kování s dětskou pojistkou. V čem spočívá rozdíl? Klika s klíčem zabraňuje otevření okna. Mechanismus dětské pojistky zabraňuje otevření okna, ale ponechává možnost jeho sklopení.

Komfortní pobyt v interiéru zajistí montáž sítí proti hmyzu. Je to ta nejúčinnější ochrana. Naše nabídka těchto sítí je velmi široká. Podle potřeby je nabízíme v pevné, posuvné nebo rolovací verzi.

Velmi zajímavým příslušenstvím jsou protismogové sítě. Protismogové sítě chrání nejen proti smogu, ale také proti plísním, mořské soli, sporám, pylu, roztočům, hmyzu, a dokonce i proti aerosolům, zplodinám nebo prachu. V zimě představují ideální ochranu proti smogu, na jaře jejich vlastnosti ocení alergici, v létě plní roli sítě proti hmyzu. Protismogové sítě jsou atestovaným a osvědčeným řešením, které si udržuje filtrační schopnost po dobu 3 let.

Investorům, kteří chtějí, aby jejich okna měla elegantnější vzhled, doporučujeme použít okenní příčky. Plní především dekorativní funkci. Můžeme použít například meziskelní nebo nalepovací okenní příčky. V závislosti na vybraném druhu se umísťují mezi tabule izolačního skla nebo se lepí na jejich vnější plochu.

#vzornik-barev-pvc-okna