Základní informace

HST85

Energeticky úsporný systém posuvných dveří. Umožňuje vytvářet velké zasklené plochy při zachování nejlepších parametrů tepelné izolace. Systém je k dispozici ve třech variantách: Basic, Standard a Premium. Jako jediný ze systémů HST umožňuje montáž hliníkových krytek Aluskin.

1,1

Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)

1-2 počet pojezdů

A aluskín

#vzornik-barev-pvc-okna

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • montážní hloubka – 197 mm,
 • maximální hmotnost křídla – 400 kg,
 • počet pojezdů – 1 nebo 2,
 • maximální rozměry křídel – 3 x 2,5 m,
 • maximální rozměr konstrukce – 6 700 x 2 700 mm (bílé konstrukce)*,
 • maximální rozměr konstrukce – 6 700 x 2 500 mm (barevné konstrukce)*,
 • zasklení se šířkou od 20 do 51 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4one [Ug=1,0]**,
 • lišty provedené z hliníku,
 • systém integrovaných těsnění,
 • ve standardu dva bezpečnostní čepy,
 • obdélníkové hliníkové vyztužení,
 • možnost montáže větrací klapky,
 • možnost použití elektrického otevírání,
 • široká nabídka prahů,
 • možnost jednostranného nebo dvoustranného dýhování a dýhování duo-kolor,
 • možnost použití hliníkových krytek,
 • možnost montáže nízkého prahu,
 • doporučeno pro energeticky úsporné stavby.

*Možnost provedení větších konstrukcí. Nutné nechat odsouhlasit technologickým oddělením.

**Standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

KONSTRUKCE

Systém HST 85 umožňuje vytvářet velké prosklené plochy ze zvedacích a posuvných dveří. Maximální šířka sestavy dosahuje až 6,7 m a maximální přípustné rozměry křídel jsou 3 x 2,5 m. V případě konstrukce se dvěma aktivními křídly na tzv. štulpu může šířka činit více než 6,7 m, protože zde existuje možnost spojení dvou prahů.

Zvedací a posuvné dveře jsou typické svou funkčností a dobrými parametry a jsou řešením zejména pro rodinné domy. Dveře tohoto typu mohou být zajímavou alternativou tradičních francouzských oken.

Systém poskytuje mnoho konstrukčních možností. Je k dispozici v několika verzích, sestavách křídel a neotevíratelných částí. Výroba takových systémů je možná díky kování kvalitního německého dodavatele, firmy GU. To zaručuje, že se křídla pohybují velmi hladce, přestože mohou být velká a těžká. Robustní vozíky, zámky a kliky zaručují bezproblémové fungování po mnoho let. Optimální protikorozní ochranu kování poskytuje speciální vrstva, která pokrývá všechny části kování.

Zvedací a posuvné dveře vyrobené na základě systému HST 85 se mohou pohybovat podle tří schémat. Navíc je díky široké nabídce doplňků můžete kombinovat s dalšími zvedacími a posuvnými dveřmi a neotevíratelnými zaskleními.

Komfort používání zaručují také nízké prahy – na výběr jsou prahy s výškou 48 a 24 mm. Tyto nízké prahy nejsou prakticky žádnou překážkou, a to ani pro osoby na invalidním vozíku. Konstrukce profilů HST 85 umožňuje zasklení trojsklem, což významně zlepšuje parametry tepelné izolace.

IZOLACE

Varianta dveří HST z profilů s hloubkou 85 mm nabízí až tři možnosti provedení: Basic, Standard a Premium, jež mají různé vlastnosti, pokud jde o tepelnou izolaci.

Basic

Ve variantě je na výběr práh z hliníku a PVC, hliníková vodicí lišta, uzavřená ocelová obdélníková výztuž.

Standard

Dveře vyrobené v této variantě můžou mít práh z hliníku a z PVC z tepelným rozdělením. Křídla se pohybují po hliníkových vodicích lištách. V tomto případě jsme použili hliníkovou výztuž s tepelným rozdělením.

Premium

Práh je vyroben z hmoty GFK vyplněné pěnou. Vodicí lišta z GFK. Hliníková výztuž s tepelným rozdělením.

ESTETIKA

Okna a dveře – a zejména posuvné dveře – plní stále více dekorativní funkci. Existuje mnoho způsobů, jak z nich vytvořit pozoruhodný estetický prvek v rámci celé budovy či interiéru. Pro naše zákazníky máme několik návrhů.

Základem je volba barva a textura dýhy. Máme širokou paletu barev. Současná technologie nám umožňuje jednostranné nebo oboustranné dýhování a dýhování typu duo-kolor. Dveře mohou mít jinou barvu z vnitřní a jinou z vnější strany, takže budou ideálně ladit s interiérem i fasádou.

Zákazníkům, kteří hledají inovativní řešení, nabízíme hliníkové krytky Aluskin. Systém HST 85 je jediný zvedací a posuvný systém z naší nabídky, který umožňuje montáž takových krytek. Díky nim bude mít okno jednotný vzhled, který je charakteristický pro hliníková okna. Jedná se o nejlepší kombinaci za účelem získání tepla, čehož garantem jsou PVC okna a estetika, kterou představují okna vyrobené z hliníku. Krytky Aluskin jsou dostupné v celé škála barev, jež nejsou pro PVC okna a dveře obvyklé. Krytky mohou mít jakoukoli barvu z palety RAL. Máme také širokou nabídku strukturálních laků.

DOPLŇKY

Posuvné dveře HST mohou být vybaveny řadou doplňků, které zvýší jejich bezpečnost, funkčnost a estetiku.

Extrémně snadné používání dveří HST zaručí pohon HS-Master. Díky němu může uživatel pohybovat obrovskými konstrukcemi prakticky bez námahy. Kromě toho pohon pracuje tiše a může být použit v konstrukcích z PVC, hliníku a dřeva. Jeho provoz je řízen pomocí nástěnného spínače, dálkového ovládání, funkce „push-and-go“ (dotykem křídla) nebo pomocí kliky. Vzhledem ke snadné manipulaci je montáž pohonu HS-Master doporučena zejména v objektech používaných dětmi, seniory a zdravotně postiženými, tj. v nemocnicích, domovech důchodců, hotelech, školkách atd.

Komfort a izolaci dveří HST zaručují prahy: na výběr jsou prahy s výškou 47 nebo 24 mm. V nabídce máme prahy vyrobené z hliníku nebo ze skleněného vlákna s tepelným rozdělením. Ty druhé se vyznačují velmi dobrými tepelnými parametry. Mají také vynikající těsnicí vlastnosti.

Stálý přívod čerstvého vzduchu do interiéru zajišťují větrací klapky. Pro posuvné dveře doporučujeme větrací klapky Renson. Větrací klapky tohoto typu jsou umístěny v prostoru mezi rámem a sklem, čímž se sníží plocha zasklení.

Pokud budou dveře vybaveny elektrickým ovládáním otevírání, pak se k doplňkům přidají prvky kontroly přístupu – numerická klávesnice nebo čtečka otisků prstů. Jedná se o velmi praktická a bezpečná řešení, která omezí možnost otevření dveří nežádoucími osobami.

Pro manipulaci se zvedacími a posuvnými dveřmi jsou k dispozici vnitřní kliky a vnitřní/vnější kliky. V sortimentu jsou rovněž kliky s klíčem. V systému HST 85 nabízíme také rozšíření – 15, 35, 60 a 100 mm.

Volitelně můžete využít i zateplovací lišty vyrobené z Purenitu. Purenit je tvořen kombinací polyuretanové pěny a hliníkových pilin. Je to jeden z nejteplejších izolačních materiálů dostupných na trhu. Ačkoli vykazuje vysokou odolnost proti chemickým látkám, může být spojován s jinými materiály. Je také odolný vůči vysokým teplotám, vlhkosti a praskání. Purenit účinně eliminuje tepelné mosty.

MOŽNOSTI PROVEDENÍ

Posuvné dveře vyrobené na základě systému EvolutionDrive SF mohou být pohyblivé podle jednoho schématu.


Schéma „A“ - dvě křídla, z nichž jedno je pohyblivé.