Základní informace

EkoSun 7

Inovativní systém energeticky úsporných okenních profilů, určený pro objekty se speciálními potřebami energetické úspory. Vybaven třemi těsněními je vynikajícím tepelným izolantem. Doporučuje se pro pasivní stavby.

0,76

Uw pro Ug=0.5 (teplý rámeček)

7 komor

3 těsnění

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • profil třídy „B”,
 • volitelně dostupné profily třídy „A”,
 • 7 komorová konstrukce,
 • montážní hloubka 81 mm,
 • na bílém, hnědém, karamelovém jádře,
 • systém se 3 těsněními,
 • kování pracují v tzv. suché komoře – což zvyšuje jejich životnost,
 • zasklení - pakety do šířky 55 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • dostupné ve variantě s křídlem Classic-line,
 • ve standardu pojistka proti nesprávné poloze kliky (okno RU),
 • ve standardu mikroventilace v rohu (okno RU),
 • kování standardně vybaveno dvěma body na křídlo, na ochranu proti vloupání,
 • možnost výroby okna s pevným nebo pohyblivým sloupkem,
 • doporučeno pro energeticky úsporné stavby.

*standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

ENERGETICKÁ ÚSPORA

Pro lidi, kteří hledají energeticky úsporné řešení doporučujeme okna v systému Eko Sun 7. Seven je produkt doporučen pro pasivní stavby. Trojitý systém těsnění z oken dělá velmi dobrého izolant. Díky třetímu těsnění se oddělí tzv. suchá komora, ve které pracují kování. Kování není vystaveno vlhkosti, díky tomu se charakterizuje mnohem delší životností. Montážní hloubka řady 81 mm vytváří obrovské možnosti zasklení. Okna doporučujeme vybavit trojsklem a teplým distančním rámečkem.

Teplý distanční rámeček je vyroben z kompozitního izolačního materiálu. Zlepšuje izolační vlastnosti skla a snižuje riziko kondenzace vodní páry, která v zimním období může zmrznout. To zase může způsobit vznik námrazy kolem těsnění. Kromě toho, teplé rámečky jsou zárukou dlouhodobé těsnosti izolačního skla a maximalizují úspory a energetické ztráty snížením tepelného mostu spojení rámu s lištou.

Můžete také jít o krok dál a využít jednu z nejnovějších položek v naší nabídce - skla se selektivní vrstvou. Během léta propouští polovinu sluneční energie dovnitř budovy a v zimě jsou izolantem pro unikající teplo. Skla se doporučuje především pro použití na fasádách s velkými prosklenými plochami na jižní straně, jihozápadě a jihovýchodě.

BEZPEČNOST

Zloději znají opravdu mnoho způsobů, jak se dostat do budovy. Nejčastěji se snaží vytlačit okna. Nabízíme širokou škálu okenních doplňků, které zvyšují jejich třídu odolnosti proti vloupání. Okna vytvořené na základě systému Eko Sun 7 vytváří v této oblasti obrovské možnosti.

Ve standardu jsou okna Eko Sun 70 vybavena bohatou škálou kování. Ve standardu je kování vybaveno dvěma jazýčky a čepy na ochranu proti vloupání s nastavitelným dorazem. Tyto prvky poskytují optimální ochranu. Bezpečnost používání zaručí zámek nesprávné polohy kliky, který se do otevíratelných a vyklápěcích oken montuje ve standardu.

Na přání zákazníka můžeme okno vybavit kováním, které splňují podmínky pro třídy WK1 a WK2. Chcete-li zvýšit třídu odolnosti proti vloupání vybavte okna klikou Hoppe Secustik s klíčem. Kliky Hoppe Secustik jsou vybaveny patentovaným blokovacím mechanismem, který poskytuje integrované zabezpečení bránící posunutí okenního kování zvenčí. Dodatečná ochrana v podobě klíče nám dá také záruku toho, že okno nebude možné otevřít zevnitř.

Chcete-li ještě zvýšit třídu zabezpečení okna, můžete ho vybavit bezpečnostním sklem, sklem z tvrzeného skla, jazýčkovými kontakty nebo také poplachovou smyčkou. Jazýčkové kontakty jsou magnetické senzory otevření okna, které aktivují alarm, když krycí kování změní svoji polohu. Alarmová smyčka ve skle začne fungovat v momentě rozbití skla nebo jakéhokoliv jiného narušení jeho struktury.

ESTETIKA

Vynikající tepelné a akustické vlastnosti – nejsou jedinými prvky oken vyrobených na bázi systému Eko Sun 7. Velký komory umožňují použití pevných ocelových výztuh, které dávají konstrukci mimořádnou stabilitu. Okna doporučené pro použití jak v bytové výstavbě, tak i při výstavbě rodinných domů.

Seven vytváří obrovské možnosti – a to jak z hlediska funkčnosti, tak i estetiky. Stále častěji okno představuje dekoraci interiéru nebo fasády. Základní možností udělit oknu individuální styl je výběr barvy a struktury dýhy. Máme širokou škálu hladkých a dřevupodobných barev. Technologie, které používáme, nám umožňují jednostranné, oboustranné dýhování a také dýhování ve formule duo-kolor.

Okna vyráběna na základě systému Eko Sun 7 jsou také možností použít pohyblivý sloupek. Má cenu po něm sáhnout nejen proto, že poskytuje velmi originální vzhled. Je také praktickým řešením. Pohyblivý sloupek je prvek okenní konstrukce, který je pevně spojen s jedním z křídel. Jen díky němu jsme schopni si naplno užít plnou propustnost světla. Protože po otevření okna není světlo rozdělené sloupkem.

DOPLŇKY

Velmi často je jediným způsobem, jak zajistit dostatečné větrání, instalace ventilátorů. Ventilátory, a to i v zavřené poloze, poskytují stálý přísun čerstvého vzduchu. Máme celou řadu tlakových, hygro a okenních ventilátorů.

Při hledání účinné ochrany proti hmyzu stojí za to sáhnout po moskytiérách. V závislosti na potřebách nabízíme rámové, posuvné, dveřní a rolovací moskytiéry.

Ochranu proti proměnlivým povětrnostním podmínkám, soukromí a ochranu proti zlodějům zajistí venkovní rolety. V závislosti na stupni investice nabízíme rolety adaptivní, skryté (pod omítkou) nebo předokenní.

Standardní okenní kování také doporučujeme vybavit dalšími prvky, které zvyšují jeho funkčnost. Určitě stojí za to sáhnout po brzdě ovládané klikou. Díky ní můžeme po otočení kliky o 45 stupňů směrem dolů otevřené okenní křídlo pevně uzamknout na vybranou šířku. Tento mechanismus nám umožní intenzivní vyvětrání bytu bez obav, že nám náhlý poryv větru okna zabouchne.

Všechny otevíratelné a vyklápěcí okna jsou standardně v rohu vybavena mikroventilací. Pro větší pohodlí však okno doporučujeme vybavit vícestupňovým nakloněním, díky čemuž uživatel dostane možnost nastavit stupeň naklonění křídla. Zajímavý návrh je také brzda v klice. Umožní zastavit okenní křídlo po otevření v libovolné poloze.

Pokud chceme okno zabezpečit před jeho otevřením, při zachování možnosti jeho naklonění, měli bychom ho vybavit kováním, tzv. anglické kování.

#vzornik-barev-pvc-okna