Základní informace

EkoSun 6

Tepelná a zvuková izolace na velmi dobré úrovni. Okna, které zaručují pohodlí a trvanlivost po mnoho let. Nejlepší poměr cena/kvalita. Doporučuje se pro energeticky úsporné stavby.

0,79

Uw pro Ug=0.5 (teplý rámeček)

6 komor

2 těsnění

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • profil třídy „B”,
 • 6 komorová konstrukce,
 • montážní hloubka 81 mm,
 • na bílém, hnědém, karamelovém jádře,
 • systém se 2 těsněními,
 • dostupné ve variantě s křídlem Soft-line,
 • zasklení - pakety do šířky 55 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*,
 • ve standardu pojistka proti nesprávné poloze kliky (okno RU),
 • ve standardu mikroventilace v nůžkách (OS okna),
 • kování standardně vybaveno dvěma body na křídlo, na ochranu proti vloupání,
 • možnost výroby okna s pevným nebo pohyblivým sloupkem,
 • doporučeno pro energeticky úsporné stavby.

*standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

ENERGETICKÁ ÚSPORA

Estetické hodnoty oken zhotovených na bázi systému Eko Sun 6 jdou ruku v ruce s technickými parametry. Systém má velmi dobré tepelné vlastnosti a vytváří obrovské konstrukční možnosti. Profily s hloubkou 81 mm umožňují použití zasklení do šířky až 54 mm.

Pro dosažení nejvyšší tepelné izolace okna Eko Sun 6 doporučujeme okno vybavit trojsklem a teplým distančním rámečkem. Teplý distanční rámeček je vyroben z kompozitního izolačního materiálu. Zlepšuje izolační vlastnosti skla a snižuje riziko kondenzace vodní páry, která v zimním období může zmrznout. To zase může způsobit vznik námrazy kolem těsnění. Kromě toho, teplé rámečky jsou zárukou dlouhodobé těsnosti izolačního skla a maximalizují úspory a energetické ztráty snížením tepelného mostu spojení rámu s lištou.

Zlepšení tepelných parametrů oken rovněž zaručí sklo. Skla mají selektivní vrstvu, která pomáhá nejen snížit náklady na vytápění, ale také snížit náklady spojené s klimatizací pokojů v horkých dnech. Sklo, díky speciální vrstvě, propouští mnohem méně sluneční energie, takže v létě můžete v místnostech snadno udržovat příjemnou teplotu. A v zimním období je okno překážkou pro unikající teplo.

Okna postavené na bázi systému Eko Sun 6 jsou také velmi dobrou bariérou pro hluk přicházející zvenčí. Zvuková izolace oken může být zvýšena použitím zasklení pohlcujícího hluk.

Okna mají také vysokou třídu vodotěsnosti. Dokonce v případě extrémních změn počasí není možné, aby se voda mohla dostat dovnitř budovy.

ESTETIKA

Moderní design oken vyrobených na bázi systému Eko Sun 6 jim dává jedinečný charakter. Je to mimořádně univerzální produkt. Umožňuje použít širokou škálu zasklení – od těch standardních po pohlcující zvuk nebo bezpečné. Profily s hloubkou 81 mm umožňují použití zasklení do šířky až 54 mm. Široké profily znamenají nejen mnoho možností zasklení, ale také stabilitu konstrukce.

Okno může být vyrobeno za použití pevného nebo pohyblivého sloupku. Pohyblivý sloupek je prvek okenní konstrukce, který je pevně spojen s jedním z křídel. Jen díky němu jsme schopni si naplno užít plnou propustnost světla. Protože po otevření okna není světlo rozdělené sloupkem. 

Pokud okna chcete odlišit od těch ostatních nebo je chcete přizpůsobit ke vzhledu fasády a interiéru doporučujeme dekorační dýhy. Okna vyrobené v systému Eko Sun 6 můžou mít jednu z desítek námi nabízených barev, hladkých nebo dřevupodobných. Okna dýhujeme jednostranně, oboustranně nebo ve formule duo-kolor. Dýha duo-kolor umožňuje získat jinou barvu okna zvenčí a jinou zevnitř. Jedná se o velmi praktické řešení.

DOPLŇKY

Velmi často je jediným způsobem, jak zajistit dostatečné větrání, instalace ventilátorů. Ventilátory, a to i v zavřené poloze, poskytují stálý přísun čerstvého vzduchu. Máme celou řadu tlakových, hygro a okenních ventilátorů.

Při hledání účinné ochrany proti hmyzu stojí za to sáhnout po moskytiérách. V závislosti na potřebách nabízíme rámové, posuvné, dveřní a rolovací moskytiéry.

Ochranu proti proměnlivým povětrnostním podmínkám, soukromí a ochranu proti zlodějům zajistí venkovní rolety. V závislosti na stupni investice nabízíme rolety adaptivní, skryté (pod omítkou) nebo předokenní.

Standardní okenní kování také doporučujeme vybavit dalšími prvky, které zvyšují jeho funkčnost. Určitě stojí za to sáhnout po brzdě ovládané klikou. Díky ní můžeme po otočení kliky o 45 stupňů směrem dolů otevřené okenní křídlo pevně uzamknout na vybranou šířku. Tento mechanismus nám umožní intenzivní vyvětrání bytu bez obav, že nám náhlý poryv větru okna zabouchne.

Všechny otevíratelné a vyklápěcí okna jsou standardně v rohu vybavena mikroventilací. Pro větší pohodlí však okno doporučujeme vybavit vícestupňovým nakloněním, díky čemuž uživatel dostane možnost nastavit stupeň naklonění křídla. Zajímavým návrhem je také brzda v klice. Umožní zastavit okenní křídlo po otevření v libovolné poloze.

Pokud chceme okno zabezpečit před jeho otevřením, při zachování možnosti jeho naklonění, měli bychom ho vybavit kováním, tzv. anglické kování.

#vzornik-barev-pvc-okna