Základní informace

BluEvolution 82

Hledáte-li kompromis mezi vysokou kvalitou, tepelnou efektivitou a cenou produktu, určitě stojí za to věnovat pozornost oknům vyrobeným na základě systému BluEvolution 82. Je to nejnovější generace teplých oken. Systém doporučovaný pro energeticky úsporné stavebnictví. 

0,91

Uw pro Ug=0.7 (teplý rámeček)

6 komor

3 těsnění

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • profil třídy „B”,
 • 6 komorová konstrukce,
 • stavební hloubka 82 mm,
 • na bílém, hnědém, karamelovém a antracitovém základě,
 • standardní blokování špatné polohy kliky (okna RU),
 • ve standardu mikroventilace v nůžkách (okna RU),
 • kování standardně se 6 body proti vloupání na křídlo,
 • systém vybaven trojím těsněním,
 • kování pracuje v tzv. suché komoře – což zvyšuje jeho životnost,
 • zasklívání izolačním sklem o šířce až 53 mm,
 • standardní zasklení je 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
 • dostupné ve variantě s Classic-line křídlem,
 • možnost použití hliníkového opláštění,
 • doporučované pro energeticky úsporné stavebnictví.

*standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

ENERGETICKÁ ÚSPORA

Okna vyrobená v systému BluEvolution 82 jsou již standardně vybavena izolačním trojsklem s velmi nízkým součinitelem tepelné izolace. Velkou výhodou jsou samotné profily, které jsou nejen vyrobeny z velmi kvalitního PVC, ale hlavně jsou dokonalým tepelným izolantem, což garantuje šestikomorová konstrukce profilu a trojitý systém těsnění. Stavební hloubka 82 mm umožňuje zasklívání izolačními skly o šířce až 53 mm. Lze tudíž úspěšně použít dvoukomorové izolační sklo (trojsklo). Jestliže doplníme okno teplým distančním rámečkem, pak můžeme docílit parametrů prostupu tepla odpovídajících těm, které splňují pasivní okna.

Teplé rámečky jsou vyrobeny ze složeného izolačního materiálu. Zlepšují izolaci skel a snižují riziko výskytu kondensace vodní páry. Navíc jsou teplé rámečky zárukou dlouhodobé těsnosti sdružených skel a maximalizace úspor ztráty tepelné energie.

Chcete-li ještě více zvětšit tepelný komfort v interiérech, lze okna dovybavit skla se selektivní vrstvou. Jedná se o inovační řešení. Sklo propouští mnohem méně sluneční energie, což umožňuje v létě snadno udržet příjemnou teplotu v místnostech a snížit výdaje na klimatizaci.

ESTETIKA

Systém v sobě spojuje inovační energeticky úsporné řešení s klasickým, ale zároveň atraktivním designem dostupným v široké škále pískovaných barev nebo ve struktuře dřeva. Okna dýhujeme jednostranně, dvoustranně a technikou duo-kolor. Stejně jako v ostatních systémech Salamander je i BluEvolution 82 dostupný s bílým, hnědým nebo karamelovým jádrem. Novinkou je jádro antracitové. Je to nesporná výhoda, která není dostupná v žádném jiném systému z naší nabídky.

Je třeba zdůraznit, že okna na základě systému BluEvolution 82 vyrábíme standardně technologií V-Super Díky tomu můžeme svým klientům nabídnout nejvyšší jakost a precizně zhotovenou truhlařinu. Spoje profilů jsou prakticky neviditelné. Efekt je překvapivý, zvlášť v případě dýhovaných oken.

Velmi praktickým a zároveň elegantním řešením je skryté kování. Všechny elementy kování jsou schované v drážce okna a po jeho zavření jsou naprosto neviditelné. Skryté mohou být kolejničky pohyblivého sloupku, hnací tyče, panty a ostatní funkční prvky. Díky tomu okno získává elegantní vzhled a samotná jeho kompozice je mimořádně vyvážená. Kromě estetického hlediska skrytého kování je třeba ocenit i jeho praktické využití. Uživatel získává mimo jiné možnost 3D regulace a integrovaného přizpůsobení šířky otevření křídla.

BEZPEČNOST

Stavební hloubka oken vyrobených systémem BluEvolution 82 a solidní ocelové zpevnění nám umožňuje vyrobit i největší konstrukce při zachování nejvyšších bezpečnostních standardů. Profily mají dodatečnou výztuž v podobě žeber, která se nachází v komorách profilů.

Bezpečnost oken závisí na mnoha faktorech. Jedním z nejdůležitějších je nepochybně volba kování. Při výrobě oken v systému BluEvolution 82 používáme kování Multi-Matic, nejlepší řešení z nabídky renomovaného rakouského výrobce – firmy Maco.

Standardně jsou okna vybavena čtyřmi body proti vloupání na křídle, čepy znesnadňujícími vloupání s regulací přítlaku a blokováním špatné polohy kliky. Důležitou roli zde hraje také vnitřní středový přítlak. Přítlak se automaticky přizpůsobuje vůli v drážce. Zaručuje nejen bezpečnost, ale také těsnost a lehký chod okenních křídel.

Třídu bezpečnosti oken lze samozřejmě zvýšit. Lze je doplnit o větší počet bezpečnostních západek, kliky se zámkem a bezpečnostní skla a vytvořit tak nejlepší překážku proti vloupání. V naší nabídce máme rovněž kování splňující podmínky třídy WK1 a WK2. 

Při volbě oken pro rodinný dům je třeba věnovat pozornost i tomu, aby okno bylo vhodně zajištěno před dětmi. V nabídce máme mimo jiné brzdu v klice, která umožňuje zastavení křídla po otevření v libovolné poloze. Zajímavou nabídkou je rovněž tzv. anglické otevírání. Tato forma zabezpečení dovoluje kdykoliv znemožnit otevření okna a zároveň poskytuje funkci pootevření.

DOPLŇKY

Při vybavování okna doplňky je potřeba vzít v úvahu jejich funkčnost. Nabízíme celou škálu doplňků, které nejen zvyšují estetiku, komfort užívání, ale také bezpečnost užívání produktu.

Doporučujeme venkovní rolety z naší nabídky, vyrobené na základě značkových, vyzkoušených komponentů zajišťujících nejen soukromí, ale také zabezpečení před atmosférickými podmínkami. Podle toho, zda budou rolety instalovány během výstavby domu, nebo při výměně oken, doporučujeme adaptační podomítkové a nadokenní rolety. Do pasivních budov doporučujeme rolety vyrobené na základě systémů renomovaného německého výrobce Beck+Heun.

Těm, kteří hledají účinnou ochranu před slunečními paprsky, doporučujeme venkovní rolety typu screen. Rolety screen jsou jedny z nejstylovějších způsobů ochrany interiérů před nadměrným ohřevem. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, absorbuje a odráží velkou část slunečního záření. Díky tomu pomáhají uživateli zachovat komfortní teplotu uvnitř budovy. Rolety lze volit s hliníkovým vedením, lankovým a také s hliníkovým vedením se systémem ZIP. Tkanina je vyrobena ze směsi skleněného vlákna a PVC.

Při volbě doplňků je třeba nezapomínat na větrací mřížky. Pouze díky nim můžeme zabezpečit vhodnou cirkulaci vzduchu v místnostech. Disponujeme širokou nabídkou větracích lišt řízených tlakem, hygroskopicky, montovaných do rámu a mezi rám a sklo.

#vzornik-barev-pvc-okna-druhy