Základní informace

BluEvolution 92

Záruka největší energetické efektivity. Řešení spojuje moderní technologie, funkčnost a skvělý design, díky čemuž vznikají okna nejvyšší třídy. Charakteristickým rysem systému je mimořádná sněhobílá barva a lesk profilů.

0,73

Uw pro Ug=0.5 (teplý rámeček)

6 komor

3 těsnění

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • profil třídy „A”,
 • 6 komorová konstrukce,
 • stavební hloubka 92 mm,
 • standardně ocel uzavřená v rámu,
 • na bílém, hnědém a karamelovém jádře,
 • kování standardně se 6 body proti vloupání na křídle,
 • standardní blokování špatné polohy kliky (okna RU),
 • ve standardu mikroventilace v nůžkách (okna RU),
 • zasklívání izolačním sklem o šířce až 61 mm,
 • standardní zasklení je 4th/18Ar/4/18Ar/4th [Ug=0,5]*,
 • systém vybaven třemi těsněními,
 • kování pracuje v tzv. suché komoře, což zvyšuje jeho životnost,
 • charakteristické, mimořádně bílé a lesklé profily,
 • možnost zasklívání izolačním čtyřsklem,
 • možnost použití skrytého kování,
 • dostupná ve variantě s jednoduchým nebo pololícovaným křídlem,
 • doporučovaná pro energeticky úsporné stavebnictví.

*standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

TECHNOLOGIE

Sklo v oknech vyrobených na základě systému Energeto 8000 se standardně vlepuje do křídla. Díky tomuto řešení se sklo stává konstrukčním prvkem okna. Lepidlo se nanáší po celém obvodu skla, takže sklo je trvale spojeno s křídlem a má oporu po celé ploše. Tato technologie umožňuje trochu více, než je běžné zahloubení skla do profilu křídlu, takže lze odstranit tepelný most vznikající v místě kontaktu profilu a skla a díky tomu také efekt kondenzace vodní páry na skle.

Okna vyrobená na základě systému Energeto 8000 vybavujeme kováním Maco Multi-Matic. Okno má standardně šest bezpečnostních bodů a vnitřní přítlaky. Všechna kování otevíravě sklopných oken vybavujeme blokádou špatné polohy kliky, která je integrována se zvedákem křídla.

Velkou výhodou v případě použití systému Energeto 8000 při výrobě oken je jejich kompatibilita se všemi systémy se šířkou 85 mm ze skupiny Aluplast.

ENERGETICKÁ ÚSPORA

Okna BluEvolution 92 již ve standardním provedení zajišťují nejlepší termoizolaci, kterou jsme schopní zaručit. Izolační trojsklo, troje těsnění a profil o stavební hloubce 92 mm zajišťují, že okna účinně brání unikání tepla z interiéru. Všechny uvedené elementy ovlivňují součinitel prostupu tepla okna, který je hlavním ukazatelem, jímž se řídí investoři hledající energeticky úsporné truhlářské výrobky. Volba námi nabízených řešení umožňuje dosažení nejnižšího součinitele Uw na trhu, který se požaduje při použití v pasivním stavitelství.

Okna vyrobená systémem BluEvolution 92 doporučujeme doplnit teplým distančním rámečkem. Rámečky z naší nabídky se vyznačují nejlepší účinností. Jsou vyrobeny z izolačního materiálu, doplněny tenkou vrstvou speciální folie, která úplně zamezuje prostupu těsnicích plynů a vodní páry. Díky své konstrukci teplé rámečky z naší nabídky nejen zlepšují izolaci skel, ale také zaručují dlouhodobou těsnost skel a maximální omezení ztrát tepelné energie.

Pro snížení součinitele prostupu tepla okna, a tedy sestavení oken vyznačujících se nejlepšími termoizolačními parametry, doporučujeme pro okna BluEvolution 92 použít izolační čtyřsklo. V nabídce máme izolační skla se součinitelem Ug již od 0,3. Jednou z možností jsou rovněž skla se selektivní vrstvou. Je to mimořádně inovační řešení. Sklo propouští mnohem méně sluneční energie, což umožňuje v létě snadno udržet příjemnou teplotu v místnostech a snížit výdaje na klimatizaci. V zimě sklo účinně brání unikání tepla z interiéru.

ESTETIKA

Okna vyrobená na základě profilů renomovaného německého producenta vytváří nové standardy v oblasti dlouhodobé životnosti a údržby povrchu truhlářských výrobků. Vyznačují se mimořádně sněhobílou barvou. Lesklé profily, vyrobené z PVC nejvyšší kvality, se snadno udržují v čistotě a jsou odolné proti atmosférickým podmínkám.

Profil BluEvolution 92 patří do nejvyšší třídy profilů, tedy třídy A, která zaručuje stabilitu konstrukce a předchází vzniku deformací rámů a křídel i při velkých rozměrech oken.

Chcete-li truhlářským výrobkům dodat osobitý vzhled, můžete si vybrat dekorativní dýhy. Okna z naší nabídky jsou dostupná v desítkách hladkých barev a barev napodobujících dřevo. Okna dýhujeme jednostranně, dvoustranně a také technikou duo-kolor. V posledním případě má výrobek jinou barvu zvenčí a jinou zevnitř.

Okna vyrobená systémem BluEvolution 92 doporučujeme vybavit rovněž kováním Multi-Power neboli tzv. skrytým kováním. Je to zvláště vkusné, ale také velmi praktické řešení. Panty jsou skryté v drážkách, díky čemuž nejsou po zavření okna vidět. Kování umožňuje i regulaci 3D a integrované přizpůsobení šířky otevření křídla. Údržba oken s kováním Multi-Power je rovněž snadnější, neboť zde nejsou krytky pantů, na kterých se může hromadit prach.

Komfort užívání a vzhled zlepší také tzv. pohyblivý sloupek. Sloupek je trvale spojen s jedním z křídel, díky čemuž si lze po otevření okna vychutnat ničím nerušený výhled.

BEZPEČNOST

Třída bezpečnosti okna závisí na mnoha parametrech. Nejdůležitější je volba kování. Používáme pouze vyzkoušená řešení, která reálně zvětšují úroveň ochrany proti vloupání. Již standardní okna vyrobená na základě systému BluEvolution 92 mají velice široký výběr kování, který vychází z prvků kování Multi-Matic, nejlepšího řešení z nabídky renomovaného rakouského producenta – firmy Maco.

Standardně jsou okna vybavena čtyřmi body proti vloupání na křídle, čepy znesnadňujícími vloupání s regulací přítlaku a blokováním špatné polohy kliky. Důležitou roli hraje rovněž vnitřní středový přítlak, který se automaticky přizpůsobuje vůli v drážce. Zajišťuje nejen bezpečnost, ale také těsnost a lehký chod okenních křídel. Doporučujeme rovněž kování odolné proti vloupání třídy WK1 a WK2.

V budovách, ve kterých je riziko vloupání zvláště vysoké, doporučujeme montáž jazýčkových kontaktů nebo poplašné smyčky ve skle. Jazýčkové kontakty jsou magnetická čidla pohybu. V případě jejich použití i nepatrný pohyb okenního kování způsobí zapnutí alarmu. Poplašná smyčka působí při rozbití skla nebo jiném porušení jeho struktury.

DOPLŇKY

Při vybavování okna doplňky je potřeba vzít v úvahu jejich funkčnost. Nabízíme celou škálu doplňků, které nejen zvyšují estetiku, komfort užívání, ale také bezpečnost užívání produktu.

Doporučujeme venkovní rolety z naší nabídky. Jsou vyrobeny na základě značkových vyzkoušených komponentů zajišťujících nejen soukromí, ale také zabezpečení před atmosférickými podmínkami. Rolety jsou rovněž zábranou pro lupiče. Podle toho, zda budou rolety instalovány během výstavby domu, nebo při výměně oken, doporučujeme adaptační, podomítkové a nadokenní rolety. Do pasivních budov doporučujeme rolety vyrobené na základě systémů renomovaného německého výrobce Beck+Heun.

Těm, kteří hledají účinnou ochranu před slunečními paprsky, doporučujeme venkovní rolety typu screen. Rolety typu screen jsou jedny z nejstylovějších způsobů ochrany interiérů před nadměrným ohřevem. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, absorbuje a odráží velkou část slunečního záření. Díky tomu napomáhají uživateli zachovat komfortní teplotu uvnitř budovy. Nabízíme rolety s hliníkovým vedením, lankovým a také s hliníkovým vedením se systémem ZIP. Tkanina je vyrobena ze směsi skleněného vlákna a PVC.

Při volbě doplňků je třeba nezapomínat na větrací lišty. Pouze díky nim můžeme zabezpečit vhodnou cirkulaci vzduchu v místnostech. Disponujeme širokou nabídkou větracích lišt řízených tlakem, hygroskopicky, montovaných do rámu a mezi rám a sklo.  

#vzornik-barev-pvc-okna-druhy