Základní informace

Blockprofil NL

Systém určený pro nizozemský trh. Vzhledem k různým způsobům montáže nabízíme systém se dvěma typy zárubní. Blockprofil NL můžeme vyrobit s použitím inovativní metody spojování profilů neboli HFL.

1,0

Uw pro Ug=0.5 (teplý rámeček)

3 komor

2 těsnění

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

 • profil třídy „B“,
 • hloubka rámu 120 mm,
 • hloubka křídla 70 mm,
 • 3komorová konstrukce rámu,
 • 5komorová konstrukce křídla,
 • ve standardním vybavení pojistka chybné polohy kliky (okno RU),
 • ve standardním vybavení dvě úchytky proti vysazení na křídlo,
 • ve standardním vybavení mikroventilace (okno RU),
 • systém 2 těsnění,
 • na bílém nebo krémová jádru,
 • možnost zhotovení technologií HFL,
 • možnost použití skrytého kování,
 • možnost montáže středové kliky,
 • možnost zasklení sadami skel se šířkou 42 mm,
 • standardní zasklení je 4/16Ar/4th [Ug=1,1]*.

*standard pro den 16.04.2019. Vyžaduje technologické potvrzení.

ESTETIKA

Okna vyrobená v systému Blockprofil NL (rám NL + křídlo na profilu Ideal 4000 ve třídě „A“) přinášejí neomezené možnosti při vytváření vzhledu fasády budovy a jejího interiéru. Okna Blockprofil NL vyrábíme v mnoha barvách v hladkém provedení a v provedení imitace dřeva. Okna mohou být potažená fólií z jedné strany nebo z obou stran, popř. mohou být v dvojbarevném provedení. V takovém případě má okno jinou barvu z venkovní a jinou z vnitřní strany. To umožňuje zachovat harmonický vzhled fasády a zároveň přizpůsobit barvu okna vybavení interiéru.

Díky moderní výrobní lince určené ke zhotovování svarů v systému HFL můžeme zákazníkům nabídnout dokonalou imitaci dřevěných truhlářských výrobků.

Systém HFL představuje inovativní způsob spojování rámů a křídel z PVC, který je charakteristický pro dřevěná okna. U tradičních plastových oken je linie svaru vedená pod úhlem 45o. V systému HFL jsou profily vzájemně spojené pod úhlem 90o. Díky tomu získávají okna výjimečně zajímavý vzhled, který se v případě použití fólie imitující dřevo nebude nijak lišit od vzhledu dřevěných oken.

Další předností použití tohoto řešení je jeho cena. Okna vyrobená v systému HFL jsou podstatně levnější než klasická dřevěná okna.

Okna zhotovená s využitím systému Blockprofil NL lze vybavit kováním Multi-Power neboli tzv. skrytým kováním. Kování je skryté v oblasti drážky a při zavřeném křídle je zcela neviditelné. Skryté mohou být také kolejničky pohyblivého sloupku, hnací táhla, závěsy a další funkční prvky. Díky takové úpravě získá okno elegantní vzhled a samotná jeho konstrukce bude výjimečně vyvážená.

Zajímavým řešením, které lze použít u oken zhotovených v systému Blockprofil NL, je středová klika. Existuje zde možnost montáže kliky v ose souměrnosti.

FUNKCE

Okna zhotovená v systému Blockprofil NL jsou vhodná k montáži v nově vybudovaných i renovovaných objektech. Široké zárubně vybavené vnějšími polodrážkami umožňují snadnou a estetickou montáž oken v budovách postavených z lícových cihel (zvonivek) bez dalších zednických úprav. Velké ocelové výztuže v rámu umožňují vytváření velkých konstrukcí s dodržením příslušných statických parametrů.

Pomocí systému Blockprofil NL zhotovujeme nejen okna, ale rovněž dveře (s otevíráním ven a otevíráním dovnitř).

Bezpečnost oken zajišťují dvě úchytky proti vysazení na křídle, čepy proti vloupání s regulací přítlaku a pojistka chybné polohy kliky, která je spojená se zvedákem křídla. Uvedené prvky se standardně montují na každém otevíracím sklápěcím okně, které vyrobíme. Kromě toho lze okna vyrobená v systému Blockprofil NL doplnit brzdou křídla ovládanou klikou nebo také vícestupňovým sklopením. Díky tomuto řešení získáme místo jedno polohy několik poloh sklopení křídla. K aktivaci mechanismu stačí obrátit kliku nahoru, následně odtáhnout křídlo od rámu do požadované vzdálenosti a zablokovat ho otočením kliky o 45 stupňů směrem dolů. Kování změní polohu a umožní sklopení okna. Pro zvýšení pohodlí uživatelů vybavujeme okna zhotovená v systému Blockprofil NL standardně mikroventilací v okenním rohovníku (okna RU).

DOPLŇKY

Z konstrukčních důvodů nelze u oken zhotovených v systému Blockprofil NL použít běžné větrací prvky. Proto je zde žádoucí využít vnitřní okenní větrací prvky. Doporučujeme následující modely větracích prvků: Renson THM 90 (pro sadu skel 24 mm) a Renson AR 75 (pro sadu skel 36 mm).

Vnitřní větrací prvky fungují na stejném principu jako běžné větrací prvky, ale jejich montáž v okně nevyžaduje narušení okenního rámu. Větrací prvek se montuje mezi okenní křídlo a sklo, přičemž redukuje jeho výšku. Délka větracího prvku odpovídá šířce zasklení a na koncích jsou umístěné součástky umožňující regulaci průtoku vzduchu.

Kromě toho mohou být okna Blockprofil NL, jejichž křídla jsou zhotovená na bázi systému Ideal 4000, vybavena veškerými doplňky z naší nabídky. Standardní sadu dvou skel lze nahradit sadou se třemi skly. Na oknech je možné použít rovněž dělicí příčky, teplé rámečky, moskytiéry a další doplňky.

S ohledem na bezpečnost doporučujeme okna vybavit klikami Hoppe Secustik s klíčem nebo klikou se systémem TBT. Obě řešení jsou velmi oblíbená mezi rodiči. Zámek s klíčem umístěný v klice představuje účinnou pojistku, kterou děti neotevřou. Je třeba si však uvědomit, že klika zcela znemožní otevření okna. Systém TBT sice rovněž zablokuje otevření okna, umožňuje však jeho sklopení.

#vzornik-barev-pvc-okna